kurs euro i dolary banknotyKursy walut Forex tracą do w poniedziałkowy wieczór. Najsilniej traci funt, za nim dolar, frank, a na końcu euro z niewielkim osunięciem (-0,03%). Jeśli to pierwsza sesja tygodnia wyznacza dalszy kierunek, wydaje się, że we wtorek i kolejnych dniach będzie jeszcze taniej.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Zaraz po funcie, to dolar amerykański jest najsilniej tracącą walutą w poniedziałkowy wieczór. Po wybiciu z formacji inside bar jaka utworzyła się na oporze przy 3,86 zł, kurs skierował się do linii trendu biegnącej od dołka z marca br. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, dziś notowania znalazły się pod tą linią, a także pod poziomem 3,82 zł, który od połowy maja służył jako wsparcie. Kolejnym celem dla spadków mogą tera być majowe minima w okolicach 3,80 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 3 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 3 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego kontynuuje trend spadkowy pod wsparciem przy 4,86 zł. Jak widać na wykresie dziennym GBP/PLN poniżej, notowania znajdują się już pod poziomem 4,82 zł. Dalsze osunięcia powinny kierować cenę do wsparcia w postaci długoterminowej linii trendu wzrostowego prowadzonej od dołka z 2017 roku. Warto zauważyć, że podczas dzisiejszej sesji, notowania GBPPLN tracą blisko 0,5%, a takie spadek odnotowały przez cały ubiegły tydzień.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 3 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 3 czerwca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank wzbił się na nowe maksima przy 3,85 w relacji do złotego. Jednak kupujący nie byli w stanie utrzymać notowań na tak wysokich poziomów. Całość zysków została już oddana, a na wykresie dziennym rysuje się niedźwiedzie objęcie. Najbliższe wsparcie znajdziemy w okolicach poziomu 3,81, a patrząc na zakres dzisiejszej świecy istnieje spore prawdopodobieństwo testu tego poziomu w ciągu kolejnych sesji.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 3 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro do polskiej złotówki już podczas piątkowej sesji pokonał linię trendu, na której wspierały się ostatnie wzrosty. Dziś natomiast dołek został jeszcze pogłębiony, a cena znalazła się tuż ponad strefą wsparcia między 4,2700 – 4,2760. Jeśli cena w tym tygodniu dotrze do wsparcia, możemy się spodziewać ofert kupna i potencjalnego odbicia w tych okolicach.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 3 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 3 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here