Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarNowy,2020 rok niesie ze sobą kolejne okazje inwestycyjne. Choć w zeszłym roku zmienność nie dopisywała szczególnie na rynku walutowym, obecny może być zupełnie inny. W ocenie ekspertów z dużych banków inwestycyjnych, w bieżącym roku dolar amerykański może stracić nieco na wartości, choć nie powinna być to ogromna wyprzedaż. Z kolei euro powinno pozostać na stabilnych poziomach ze względu na wysokie, globalne zapotrzebowanie. To sprawia, iż prognoza dla pary EURUSD na koniec 2020 r. wynosi 1,15 USD.


Zobacz również: Rynki akcji wzrosną również w 2020 r. S&P 500 z celem na 3400

Te artykuły również Cię zainteresują
Amundi Asset Management

Tegoroczna ścieżka dla inwestorów może nie być liniowa. W krótkim okresie oczekiwania rynku dotyczące działań politycznych zaszły za daleko i muszą zostać skorygowane. Ten proces dostosowawczy wpłynie na zmienność obligacji. W sprawie dolara, przewaga gospodarki USA nad resztą świata powinna zapobiec znacznej wyprzedaży USD w 2020 r. Uważamy, że pod względem zarządzania walutami najbardziej prawdopodobnym skutkiem jest nieznaczna deprecjacja dolara, ale to może wystarczyć, aby przywrócić zaufanie do niektórych walut EM, w stosunku do których pesymizm był przesadzony.

Menedżerowie inwestycyjni AXA

Ostrożny optymizm co do globalnego wzrostu może wreszcie stać się katalizatorem słabości dolara w 2020 r. Może to nie przynieść korzyści dla euro, ponieważ carry trading wciąż ma duże znaczenie dla inwestorów. Uważamy, że dolar kanadyjski jest lepszym wyborem niż dolar australijski, a jen japoński jest bezpieczniejszą przystanią niż frank szwajcarski.

Bank of America

Nasz cel dla EURUSD na koniec 2020 r. pozostaje na poziomie 1,15. Generalnie widzimy niewielki spadek kursu dolara w stosunku do G10.

Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here