Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) straci na restrykcjach z powodu COVID-19. Biden może je wprowadzić w styczniuSentyment risk-on jest nadal silny, ale zagraża mu rosnąca liczba zgonów i zakażeń COVID-19. Według MUFG, powodem do sprzedaży dolara może być gospodarczy wpływ nowych restrykcji mających na celu powstrzymanie koronawirusa, które potencjalnie wprowadzone zostaną za prezydentury Bidena, w styczniu 2021 roku. Kurs euro (EUR/USD) porusza się dziś w niewielkim zakresie.

  • Szczepionka AstraZeneca zostanie dodatkowo przebadana
  • Rośnie liczba zgonów i przypadków COVID-19 w USA
  • Joe Biden może wprowadzić większe restrykcje na początku prezydentury

Sprzedaż dolara dzięki ograniczeniom Bidena?

– Ryzyko pozostaje podwyższone i niepokojąca jest wiadomość, że AstraZeneca przeprowadzi dodatkowe badanie, aby spróbować zweryfikować 90% wskaźnik skuteczności szczepionki. Okazało się bowiem, że część badania z 90% współczynnikiem skuteczności była spowodowana błędem produkcyjnym, który nie został ujawniony, gdy ogłoszono wstępne wyniki. Najwyraźniej, największym pojedynczym ryzykiem dla rynków finansowych jest teraz niepowodzenie w płynnym wprowadzaniu szczepionek w I kwartale 2021 r. – uważa MUFG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na kolejny webinar

Przez trzy dni w ciągu ostatniego tygodnia Stany Zjednoczone raportowały, że dzienna liczba zgonów 2000. Średnio w ciągu ostatniego tygodnia w USA odnotowano 175.000 nowych przypadków dziennie. 88.702 łóżka szpitalne w całym kraju zajmowane są przez pacjentów z COVID-19, co stanowi rekordową liczbę.

Najnowsze dane (ze środy) dotyczące mobilności w USA pokazały największy ruch na lotniskach od marca, co wiąże się z obchodami Święta Dziękczynienia. Rezultatem w ciągu następnych kilku tygodni może być wzrost infekcji i liczby zgonów.

– Z pewnością rośnie liczba wezwań do narodowej strategii walki z wirusem i wydaje się prawdopodobne, że dane dotyczące COVID-19 będą podwyższone, gdy Joe Biden zostanie prezydentem w styczniu, a to może nieść za sobą większe restrykcje. Jeśli reszta świata do tego czasu zacznie się odradzać, może to dać kolejny powód do sprzedaży dolara – wnioskuje MUFG.

fpmarkets

Kurs dolara słabnie. EUR/USD rośnie w tym tygodniu o 0,52 proc.

Zmienność na parze walutowej EUR/USD jest dziś bardzo mała. Kurs euro ugrzązł w zakresie wczorajszej sesji. Jednak na przestrzeni tygodnia, wspólna waluta umacnia się do dolara o ponad 0,5 proc.

Analitycy MUFG sugerują dalsze osłabienie dolara w styczniu. Pokrywa się to z prognozami ING, a także Societe Generale. Obie te instytucją przewidują poziom 1,20 dla Eurodolara w I kw. 2021 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here