Naga MarketsIndeks dolara amerykańskiego (DXY) osiągnął maksimum na poziomie 103,00 w dniu 22 marca. Od tego czasu kurs USD osunął się o 13% ze względu na ogromne zastrzyki płynności Rezerwy Federalnej (Fed) oraz pakiety fiskalne wdrożone przez administrację Trumpa. W ten sposób nie chcieli dopuścić do tego, by gospodarka amerykańska wpadła w depresję deflacyjną i uniknąć nasilenia paniki jaka miała miejsce w lutym i marcu 2020 r. Dolar spędził 2020 rok w silnym trendzie spadkowym docierając w okolice poziomu 90,0. Na początku nowego roku impuls jest kontynuowany, a kurs DXY zmierza w kierunku dołków z 2018 roku. Eksperci z dużych banków inwestycyjnych przedstawili swoje prognozy na najbliższy rok.

  • Słabszy dolar będzie sprzyjał wzrostom cen złota i ropy naftowej
  • Silniejszy jen przy potencjalnym osłabieniu dolara amerykańskiego może ciążyć na japońskich eksporterach
  • Najlepsze typy na 2021 r. to funt szterling oraz korona norweska
  • Kurs dolara (USD) jest znacznie przewartościowany. Rynki akcji powinny zyskiwać

Barclays

Doniesienia o upadku dolara są zawyżone, ale na początku nowego roku kurs walutowy na rynkach wschodzących powinien być lepszy od wyników „greenbacka”. Uważamy, że perspektywa długoterminowej słabości dolara jest przesadzona, chociaż spodziewamy się, że rynek walutowy na rynkach wschodzących będzie dobrze radził sobie przez kilka następnych miesięcy. Pomimo wzrostu uważamy, że juan chiński nadal oferuje najlepsze zwroty skorygowane o ryzyko na rynkach wschodzących, dodatkowo wspierany przez silną gospodarką.

Te artykuły również Cię zainteresują
BCA Research

Deprecjacja dolara będzie się utrzymywać, a europejskie waluty o wysokim współczynniku beta skorzystają na tym najbardziej. Jen pozostaje atrakcyjnym zabezpieczeniem portfela. Ropa i złoto mają w przyszłym roku dobre perspektywy. Ropa odniesie korzyści zarówno z dyscypliny podażowej, jak i poprawy popytu na ropę. Złoto będzie się umacniać, ponieważ globalne banki centralne będą utrzymywały wyjątkowo korzystne warunki, a globalne władze fiskalne pozostaną hojne. Słabszy dolar będzie sprzyjał wzrostom na obu towarach.

BlackRock Investment Institute

Niedoważamy japońskie akcje. Inne gospodarki azjatyckie mogą być większymi beneficjentami bardziej przewidywalnej polityki handlowej USA pod rządami Bidena. Silniejszy jen przy potencjalnym osłabieniu dolara amerykańskiego może ciążyć na japońskich eksporterach.

BMO Global Asset Management

Oczekuje się, że presja na wzrost cen surowców, spójna z ożywieniem w przemyśle, będzie miała większy wpływ na rynki wschodzące. Zmiana polityki Fed na „średni cel inflacyjny” oznacza, że ​​zewnętrzne ryzyko silnego dolara i zmniejszonej płynności dla rynków wschodzących w miarę przyspieszania wzrostu znacznie się zmniejszyło.

BNP Paribas

Na rynku walutowym pozostajemy strukturalnie niedźwiedzi w stosunku do dolara, a nasze najlepsze typy to funt szterling oraz korona norweska.

BNY Mellon

Nasze ramy pozycjonowania pokazują szeroką chęć sprzedaży dolara i kupowania międzynarodowych akcji.

CitiBank

Fundamentalne wsparcie dla dolara uległo erozji od początku kryzysu Covid i jest mało prawdopodobne, aby zmieniło się w średnim okresie czasu. Niezwykle gołębia polityka luzowania ilościowego Fed, rekordowo niskie stopy procentowe i średni cel inflacyjny wskazuje na spadek wartości dolara w czasie.

Goldman Sachs

Wydaje się, że dolar jest znacznie przewartościowany, a inwestorzy przeważają aktywa amerykańskie. Amerykańskiej walucie powinny ciążyć wysokie wyceny, ujemne realne stopy i ożywienie globalnego wzrostu. Krótkoterminowo złoto może mieć gorszy okres, ale utrzymujemy nasz cel 2300 USD, wspierany przez spadki pięcioletnich realnych stóp procentowych w USA i słabszego „greenbacka”.

ING

Rok 2021 będzie rokiem, w którym rynki walutowe, po dwóch latach protekcjonizmu prezydenta Trumpa, a następnie przez rok kryzysu Covid-19, wrócą na właściwe tory, gdy grawitacyjne przyciąganie dolara słabnie. Prognozujemy, że dolar w 2021 r. znacznie spadnie, generalnie o 5-10% w stosunku do większości walut.

JPMorgan

Międzynarodowe akcje powinny zyskać na spadku wartości dolara i niższych wycenach w porównaniu z USA, przy czym regiony o bardziej cyklicznych rynkach osiągną lepsze wyniki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here