Naga MarketsDolar stabilny we wtorek, kurs euro (EUR/PLN) spada do 4,43 złObawy o skutki gospodarcze z tytułu rosnącej liczby zachorowań przejmują kontrolę nad rynkowi nastrojami. Indeksy w Azji spadają, wywierając presję na futures w Europie. Na FX stabilnie. Ropa naftowa traci.

Najważniejsze wydarzenia

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła w poniedziałek 300 tys. Nowy Jork zmierza w kierunku drugiego pełnego lockdownu po gwałtownym wzroście liczby infekcji, a Londyn od środy wprowadza najsurowszy poziom zagrożenia koronawirusem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaostrzone ograniczenia w USA pojawiają się, gdy kraj zaczyna dostarczać swoje pierwsze dawki szczepionki.

Akcje w Azji cofają się wraz z europejskimi kontraktami futures po mieszanej sesji na Wall Street w poniedziałek, w obliczu wzrostu poziomu ostrożności przed zagrożeniami gospodarczymi związanymi z restrykcjami związanymi z wirusem.

Po pozytywnej stronie dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej z Chin pokazały, że ożywienie w Chinach nabrało tempa w listopadzie, stawiając gospodarkę dalej przed innymi krajami jako jedyną, która może się rozwinąć w tym roku. Bank centralny zaoferował średnioterminowe pożyczki dla sektora finansowego, by poluzować warunki kredytowe.

Kurs dolara stabilny na Forex, kurs euro wynosi 4,43 zł

Japoński Nikkei225 stracił dziś 0,2 proc. Chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc.

Przed sesja w Europie futures na DAX traci 0,2 proc.

Na rynku FX USD jest stabilny (DXY 90,70). EUR/USD dryfuje wokół 1,2150, GBP/USD jest na 1,3330. Pogorszenie nastrojów ściąga AUD/USD pod 0,7530.

Zapowiadający się na wymagający dzień złoty zaczyna mocny na 4,4320 za euro.

Ropa naftowa cofa się spod 9-miesięcnzych szczytów w obliczu obaw, że ostrzejsze restrykcje gospodarcze zarządzone do walki z COVID-19 osłabią globalny popyt na paliwa. WTI spada dziś o 0,5 proc. do 46,7 USD/b. Brent cofa się pod 50 USD/b (-0,8 proc.).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here