Naga Markets

Środa przynosi podbicie dolara, a słabiej wypadają waluty naszego regionu CEE3, co ma związek z gorszymi odczytami szacunkowych indeksów PMI dla przemysłu za czerwiec – które zaczynają wskazywać na szybsze, niż sądzono hamowanie lokalnych gospodarek. To może odbić się na oczekiwaniach, co do dalszych posunięć banków centralnych w regionie.

  • Czy jedyny scenariusz na ogarnięcie wysokiej inflacji to silne spowolnienie gospodarcze? Co na to dolar?
  • Przegląd technicznych propozycji na czerwiec dla foreksowego portfela Parkietu
  • Złoty, a KPO. Środki dla Polski popłyną nie wcześniej, niż na jesieni. Tymczasem dzisiejsze PMI (48,5 pkt.) to sygnał, że gospodarka zacznie hamować wcześniej, niż sądzono.– Pośród G-10 najbardziej traci jen, na co składają się “gołębie” wypowiedzi płynące z Banku Japonii – technicznie USDJPY kontynuuje zwyżki po wybiciu górą kanału spadkowego dwa dni temu. Dzisiaj słabe są też korony skandynawskie. Względnie stabilne pozostają euro i funt, chociaż wspólna waluta nie zareagowała wczoraj na wyższe od prognoz dane o majowej inflacji – to pokazuje, że konsensus wspierany dodatkowo sygnałami płynącymi z ECB nie zakłada podwyżki stóp procentowych w lipcu w skali większej, niż 25 pb (a to zostało już zdyskontowane). Nie zaszkodziły natomiast dzisiejsze szacunki PMI dla przemysłu – komentuje Marek Rogalski.

– Z kolei w przypadku funta inwestorzy nie chcą angażować się przed rozpoczynającą się jutro 4-dniową przerwą. Najlepiej radzi sobie dzisiaj dolar australijski, którego wsparły lepsze dane nt. wzrostu PKB w I kwartale. To podbija oczekiwania przed zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem RBA – dodaje.

Dzisiaj w kalendarzu mamy jeszcze dane ISM z USA, decyzję Banku Kanady ws. stóp procentowych, oraz kilka wystąpień członków FED.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi gpw | selvita akcje kupno | ropa wti kurs | pzu akcje notowania | pkobp akcje opinie | kęty giełda | polenergia cena akcji |

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułInno-Gene inwestuje w segment kosmetyków personalizowanych
Następny artykułDolar powraca silniejszy. Pośród walut G-10 najgorzej radzi sobie dziś jen
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here