Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Po okresie agresywnego „rozwijania” polityki pieniężnej poprzez zwiększanie bilansu pieniężnego banków centralnych na całym świecie, dwa główne światowe podmioty bankowe rozważają powolne wejście w proces „zwijania” lub też „zacieśniania” swoich działań monetarnych, czyli tzw. „tapering”. Mowa tu o Europejskim Banku Centralnym (EBC) i amerykańskiej Rezerwie Federalnej (Fed).

Wzrosty USD są mało prawdopodobne

Przedstawiciele Rezerwy Federalnej potwierdzili, że na nadchodzących posiedzeniach może dojść do dyskusji na temat taperingu, ale biorąc pod uwagę, że osiągnięcie znaczących postępów jest mało prawdopodobne do końca 2021 r., ekonomiści Westpac uważają, iż Fed będzie trzymał się swojego cierpliwego scenariusza, co w praktyce może przyczynić się do dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego i spadku indeksu DXY.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Załamanie DXY do najniższego poziomu w 2021 wydaje się być tylko kwestią czasu – uważają ekonomiści założonego w 1817 roku, australijskiego banku i dostawcy usług finansowych Westpac.

W ich ocenie, mimo iż wiceprzewodnicząca Clarida i gubernator Quarles poparli sygnał z protokołu FOMC, że rozpoczną dyskusję na temat taperingu na nadchodzących posiedzeniach, jeśli ożywienie gospodarcze będzie rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami, co w praktyce może wesprzeć notowania indeksu DXY, to jednak biorąc pod uwagę, że istotne postępy w gospodarce prawdopodobnie nie zostaną osiągnięte do końca 2021 r., trwały wzrost indeksu dolara amerykańskiego spowodowany taperinigiem prawdopodobnie okaże się krótkotrwały.

W związku z powyższym, uważają oni, że jest mało prawdopodobne, aby wzrosty DXY przekroczyły 91,5. W chwili pisania tego artykułu wartość indeksu plasuje się natomiast nieco powyżej 90.0.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea notowania | kurs dino | waluta euro | jsw akcje forum | notowania cleon pharma | sp 500 | kurs dolara | notowania dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) wynosi 3,6882. Biden zapowiedział utrzymanie wysokiego deficytu
Następny artykułCena ropy WTI spokojnie w piątek rano. Deal USA z Iranem wciąż niepewny
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here