Naga MarketsDolar amerykański zauważalnie traci na wartości w ostatnim czasie. Indeks DXY śledzący siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut osunął się do najniższego poziomu od drugiej połowy kwietnia 2018 roku. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że USD jest obecnie najsłabszą spośród walut grupy G8 i wiele wskazuje, że utrzyma ten tytuł w skali całego 2020 roku.

  • Dolar amerykański osłabia się w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • USD najsłabszą walutą 2020 r.
  • Indeks dolara najniżej od kwietnia 2018 r.
  • Indeks DXY osunie się do najniższego poziomu od grudnia 2014 r.

Dolar najsłabszą walutą 2020 r.

Biorąc pod uwagę zmienność od początku roku zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można w stosunku do euro i franka szwajcarskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dolara najniżej od kwitną 2018 r.

Słabość dolara amerykańskiego idealnie widać także na notowaniach indeksu DXY mierzącego średnią wartości dolara amerykańskiego ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych. Jego kurs osunął się bowiem od drugiej połowy marca br. aż o 12,74 proc. osiągając w ten sposób najniższą wartość od połowy kwietni 2018 r. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to największy 9-miesięczny spadek od 2011 roku.

Kurs dolara spadnie najniżej od grudnia 2014 r.

Ekonomiści z Westpac prognozują, że to jeszcze nie koniec spadków, i kurs dolara będzie kontynuował obecną tendencję również w przyszłym roku. W ich ocenie, indeks DXY osunie się w pierwszym kwartale 2021 roku do poziomu 88 punktów, co byłoby najniższym poziomem od grudnia 2014 r.

– Różnice w stopach procentowych są piętą achillesową dolara (…) Trwałe dostosowanie Fed, mniej bojowe stosunki handlowe miedzy USA a Chinami, wzrost PKB Chin w 2021 r. bliski 10% oraz wyraźny brak politycznej niepewności w kalendarzu 2021 r. powinny nadal obniżać DXY do 2021 r. – wskazali ekonomiści.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCyberpunk 2077, to największa „wtopa wizerunkowa” w historii CD Projekt, twierdzi Albert Rokicki
Następny artykułKurs funta mocno w górę. GBP czeka na umowę dot. Brexitu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here