Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) osłabi się do 1,25? Dolar traci na wzroście oczekiwań inflacyjnychInauguracja Joe Bidena na prezydenta USA nie sprzyja dolarowi. Jak się bowiem okazuje, kurs dolara USD spadał od czasu wyborów w listopadzie 2020 r. do chwili obecnej. Spadek dolara zbiegł się w czasie z narastaniem oczekiwań inflacyjnych na rynkach obligacji, co wskazuje, że inwestorzy postrzegają politykę gospodarczą Bidena jako przesadną.

  • Zachowanie dolara pokazuje, jak Joe Biden radzi sobie z gospodarką USA
  • Notowania EUR/USD latem mogą skierować się do poziomu 1,25
  • Obecnie kurs euro do dolara ugrzązł w konsolidacji

Siła dolara ukazuje wysiłek gospodarczy  prezydenta USA

– Inwestorzy powinni monitorować zachowanie dolara w nadchodzących miesiącach, aby mieć pojęcie, jak wygląda wysiłek gospodarczy Bidena. Nie bez powodu można się spodziewać, że latem 2021 roku wartość dolara w stosunku do euro spadnie z 1,21 USD do 1,25 USD – uważa John Mason z Seeking Alpha.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od dnia wyborów rynki finansowe odnotowały wzrost oczekiwań inflacyjnych od jesiennego dnia wyborów. Najbardziej bezpośrednią przyczyną zmiany oczekiwań były propozycje dotyczące polityki fiskalnej nowo wybranej administracji Bidena oraz wsparcie tej polityki przez Jerome’a ​​Powella i System Rezerwy Federalnej.

Wydaje się, że rynki finansowe przyjęły politykę gospodarczą, którą prowadzi rząd USA, jako bardzo ekspansywną, a może nawet zbyt ekspansywną.

Obecnie doświadczamy gwałtownego wzrostu oczekiwań inflacyjnych i ogólnie rzecz biorąc, kiedy oczekiwania inflacyjne rosną, wartość dolara amerykańskiego spada.

Wydaje się, że tak właśnie jest w tej chwili. Rynek finansowy oczekuje, że administracja Bidena odniesie sukces w dążeniu do wdrożenia pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona USD. Co więcej, oczekuje się, że Rezerwa Federalna będzie wspierać program i będzie nadal błądzić po stronie zbytniego luzu monetarnego, aby wykonać swoje postrzegane zadanie.

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Patrząc na sytuacją w krótkim terminie, kurs EUR/USD utknął w konsolidacji między wsparciem przy 1,2080 a oporem w okolicach 1,2170 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Ogólny trend pozostaje wzrostowy o czym świadczy obecność notowań ponad 100-dniową średnią, która w tym miesiącu sprawdziła się w roli wsparcia. Wybicie lokalnego oporu otwierałoby drogę w kierunku 1,2300/30. Jednakże, dziś na wykresie rysuje się niedźwiedzi pin bar, który sugeruje, że ten scenariusz może się nieco odwlec w czasie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje forum | ropa naftowa notowania | kurs cdr | kurs dolars | notowania ropy wti | mercator forum parkiet |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here