Naga MarketsDolar spada do 4,12 zł. Kurs USD silnie traci w trakcie czwartkowej sesjiZ jednej strony słowa prezesa Jerome Powella odnośnie działań Fed-u, z drugiej rekordowy wzrost ilości bezrobotnych w USA. Powodów słabości kursu dolara może być wiele, jedno jest jednak pewne: indeks USD traci ponad 1,3% w czwartek, spadając na najniższe poziomy od ponad tygodnia. W efekcie ciekawie wygląda sytuacja na parach walutowych EUR/USD i USD/PLN.


Kurs dolara: USDP/LN zjechał do 4,12

Ostatnie kilkanaście minut przynoszą umocnienie złotego względem głównych walut. Nie ma jednak oficjalnej informacji o działaniach NBP/BGK na rynku, które mogłyby stać za tym ruchem. Można to, zatem tłumaczyć gorszym sentymentem wokół dolara na globalnych układach, czemu nie przeszkodziły fatalne dane nt. cotygodniowego bezrobocia w USA.

Ważniejsze okazały się słowa szefa FED, jakie padły dzisiaj w jego wywiadzie dla telewizji w którym przyznał, że bankowi centralnemu nie zabraknie amunicji. Teoretycznie można to interpretować w ten sposób, że im gorsze dane makro, tym większy dodruk dolarów ze strony FED, który ma nie mieć przecież limitu. W tym momencie EURUSD mocuje się z barierą 1,10.

Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Kurs euro: EUR/ USD flirtuje z poziomem 1,10

Notowania EURUSD kręcą się wokół 1,10, a słabość dolara rozlewa się dzisiaj też na inne waluty. Na słabe dane makro rynek odpowiedział sprzedażą amerykańskiej waluty, gdyż dodatkowo szef FED dał dzisiaj do zrozumienia, że bankowi centralnemu nie zabraknie amunicji, a głównym celem staje się taka stymulacja gospodarki, aby ta mogła szybko odrobić załamanie, jakie przyniesie jej COVID-19.

Jeżeli, zatem FED zapodaje sterydy, to dolar musi być słaby i może w tym jest strategia, gdyż w ostatnich dniach pojawiały się nieformalne spekulacje, że zbyt silna waluta nie będzie na rękę Amerykanom. Inna sprawa, to przygotowanie rynków na trudny weekend z COVID-19, gdyż niewykluczone, że w poniedziałek okaże się, że USA są pierwsze w statystykach wyprzedzając Włochy i Chiny. Warto mieć o to na uwadze podczas handlu w piątek, bo na razie nastroje na rynkach akcji są wyśmienite…

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here