Naga MarketsDolar spada do 3,67 zł, kurs euro (EUR/PLN) w piątek wynosi 4,46 złPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wzrostów na eurodolarze oraz brak większych zmian w zakresie PLN (poza USD/PLN). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4653 PLN za euro, 3,6737 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1233 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9412 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,283% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro konsoliduje nad 4,45 zł, a dolar traci

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły lekkie schłodzenie po tym jak Pfzier poinformował o ograniczeniu pierwszej ilości (nawet o połowę) szczepionek które trafią na rynek z uwagi na problemy w łańcuchu dostaw. Informacje „szczepionkowe” nie mają już jednak wielkiego wpływu na rynki. Inwestorzy w dalszym ciągu prezentują optymistyczne, choć dość ostrożne nastawienie. Co ciekawe wyższe poziomy na eurodolarze sugerują mocniejszego PLN – tymczasem ruch ten widoczny jest jedynie w spadku USD/PLN, podczas gdy EUR/PLN konsoliduje nad 4,45 PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji z rynku krajowego. Otrzymamy jedynie minutes z ostatniego posiedzenia RPP. Kluczowymi danymi piątku będą jednak tradycyjnie wskazania z amerykańskiego rynku pracy o 14:30.

Z rynkowego punktu widzenia relatywna stabilność PLN jest zastanawiająca aczkolwiek należy mieć świadomość iż ostatnia aktywność na złotym nie była zbyt wielka. USD/PLN kieruje się w stronę wsparcia na 3,6460 PLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here