Naga MarketsDolar bez kontynuacji

Niestety początek obecnego tygodnia nie przyniósł kontynuacji piątkowego umacniania dolara amerykańskiego. Co więcej, praktycznie całe to umocnienie zostało na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin wymazane. Widać to dobrze na indeksie dolarowym, którego wykres prezentuję niżej.

Na obecnym etapie ten ruch w dół może być częścią jakiejś lokalnej konsolidacji, której hipotetyczny kształt pokazałem na poniższym wykresie. Jeśli to ma być właśnie taki trend boczny, to na przestrzeni kolejnych kilkunastu godzin można oczekiwać osłabienia USD jednak o dość ograniczonym zakresie. Moim zdaniem nie ma w tej chwili przesłanek do wykształcenia jakiejś znaczącej fali osłabienia dolara. Wobec tego taki scenariusz uznaję jako mało prawdopodobny.

EUR/USD

Jeśli chodzi o główną parę dolarową czyli EUR/USD, to wczorajsza dynamiczna zwyżka jej kursu sugeruje zakończenie ruchu korekcyjnego, który trwał między 14 a 17 grudnia.

Przy takich założeniach w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu godzin kurs EUR/USD może się kierować w kierunku ważnej strefy oporów rozciągającej się między 1.1860 a 1.1920. Taki scenariusz wydaje się obecnie scenariuszem preferowanym, a poziom obrony dla takiej koncepcji znajduje się dla mnie na 1.1745. Po dotarciu do ww. oporów kurs eurodolara może ponownie podlegać presji podażowej. Sugeruje to układ średnioterminowych cykli dobrze udokumentowanych na tym rynku.

GBP/USD

W trendzie bocznym znajduje się z kolei rynek GBP/USD. Pomimo dość gwałtownych wahań w jego obrębie poważnego ataku na ograniczenia tego trendu póki co nie było.

Czekamy zatem na taki atak, a konkretnie na wybicie z przedstawionej wyżej konsolidacji. Poziomy graniczne, na które zwracałbym uwagę znajdują się na 1.3466 oraz na 1.3266. Wybicie górą z tego trendu bocznego powinno doprowadzić do testu okolic 1.3670. Z drugiej strony spadek poniżej wsparcia na 1.3266 może wygenerować znaczny ruch w dół co najmniej do strefy 1.3127-1.3024, której genezę pokazałem wyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here