Naga MarketsDolar słabnie w poniedziałek względem walut G8. Dolar australijski i kanadyjski największymi wygranymi sesji.Amerykański dolar osłabiał się w poniedziałek względem wszystkich walut grupy G8. Zdecydowanym zwycięzcą dnia okazał się australijski dolar, który umocnił się aż o 0,58%. Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegła pod znakiem spadającego dolara w atmosferze względnego spokoju. Brakowało istotnych wydarzeń makroekonomicznych, które wpłynęłyby na silniejsze zawirowania na rynkach. Najistotniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była publikacja rządowych danych dotyczących kondycji japońskiej gospodarki, które pod względem spadku PKB okazały się najgorsze w historii zbierania danych o wielkości PKB w Japonii.

Kurs dolara australijskiego (AUD) największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś wobec każdej waluty grupy G8. Jego najsilniejszą deprecjację zauważyć można w stosunku do AUD, CAD oraz JPY.

Dolar słabnie w poniedziałek względem walut G8. Dolar australijski i kanadyjski największymi wygranymi sesji.
Źródło: finviz.com

Dolar znów jest w defensywie, a dolar jest pod sporą presją. Opóźnienie renegocjacji umowy handlowej z Chinami zostało przełożone na środę, co oznacza, że nieco dłużej podtrzymany zostanie status quo, a na kursie zapanuje względny spokój.

Amerykańska waluta traciła na fali publikacji w piątek wieczorem danych dotyczących sektora usług w USA, który choć nieco odbudował się względem czerwca, to skala wydobycia była mniejsza niż się spodziewano.

W środę nastąpi planowana publikacja protokołu z posiedzenia Fed, która uchyli rąbka tajemnicy pokazując co w sprawie inflacji szykuje Fed.

Kurs funta (GBP) zmierza powyżej 1,3100

Kurs funta tymczasem szykuje się do ponownego sprawdzenia oporu na 1,31300, a może nawet 1,31450 wspierany średnioterminowym trendem wzrostowym tworzącym wraz z oporem formację trójkąta.

Dolar słabnie w poniedziałek względem walut G8. Dolar australijski i kanadyjski największymi wygranymi sesji.
Notowania GBP/USD. Źródło: tradingview.com

RSI poniżej 60 daje jeszcze kursowi pole do kontynuacji wzrostu. Zagrożeniem dla wzrostu może być ewentualna zmiana koniunktury na dolarze ze względu na nieco wybuchowe wydarzenia makroekonomiczne w tym tygodniu, takie jak spotkanie Fed oraz przegląd umowy handlowej z Chinami. W przypadku, gdy dolar będzie aprecjonował, kurs spadnie zdecydowanie poniżej 1.3000.

Kurs jena japońskiego USD/JPY

Amerykański dolar jest zagrożony kontynuacją strat względem jena, który we wtorek odbił się od oporu na 107,00. Obniżka kursu do poziomu 105,60 jest możliwa, jeśli cena będzie konsolidować w okolicach 106,60, z uwagi na to, że kluczowy opór jest wtedy w okolicach 106,80 – 107,00.

Dolar słabnie w poniedziałek względem walut G8. Dolar australijski i kanadyjski największymi wygranymi sesji.
Notowania USD/JPY. Źródło: tradingview.com

Według danych opublikowanych w poniedziałek, Japonia w drugim kwartale osiągnęła 27,8-proc. spadek PKB, wobec prognoz analityków na poziomie 27,2%. Jest to najgorszy wynik od 1980 roku, kiedy zaczęto zbierać dane.

Informacje te nie wpłynęły jednak znacząco na kurs japońskie waluty, a przeważał raczej słabnący dolar.

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków można dołączyć do odprawy dla traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań Arkadiusz Jóźwiak przedstawi wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszamy również do naszej nowo powstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here