Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) może spaść do 3,90 zł. Kurs złotego wykorzysta słabość USD?Dolar kontynuuje słabość niezależnie od rosnącego zagrożenia drugą falą COVID-19 w USA (wczoraj gubernator Teksasu stwierdził, że sytuacja staje się “nieakceptowalna”), ale i na świecie. Co z kursem złotego, euro i funta? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Ryzyko ponownego lockdownu w USA nie jest duże
  • Ustalenia USA z Chińczykami zawarte w styczniu pozostają w mocy
  • Dane z Francji i Niemiec wypadły znacznie powyżej oczekiwań

Euro wspierane przez lepsze odczyty danych. Złoty wykorzysta słabość dolara?

Z kolei główny doradca gospodarczy Trumpa, Larry Kudlow, powtórzył, że ryzyko ponownego lockdownu nie jest duże. Dzisiaj słabszy jest japoński jen, a także chiński juan. W tym ostatnim przypadku może być to zrozumiałe ze względu na napływające sprzeczne informacje z Białego Domu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Doradca ds. handlu Peter Navarro dał do zrozumienia, że umowa handlowa z Chinami jest “skończona”, ale później tłumaczył się, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. W każdym razie Biały Dom oficjalnie podał, że wszystkie ustalenia z Chińczykami zawarte w styczniu pozostają w mocy – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie eksperta wpływ na wzajemne relacje mogą mieć decyzje o wpisaniu na “czarną listę” czterech największych chińskich spółek medialnych operujących w USA, oraz kolejne słowa Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina, że Trump nadal rozważa opcję “decouplingu” z Chinami.

Wtorek to dzień ze wstępnymi odczytami indeksów PMI za czerwiec. Dane z Francji i Niemiec wypadły znacznie powyżej oczekiwań, co wspiera euro.

Notowania EURUSD zbliżyły się rano do 1,13 i ma szanse pójść jeszcze wyżej w okolice 1,15. Tymczasem para USDPLN zeszła poniżej 3,96 i zanegowało to sygnał na RSI (9). Tendencja wzrostowa na wskaźnikach się utrzymuje, co nie neguje scenariusza wzrostowego. Para może zejść poniżej 3,90 zł, choć pogorszenie sytuacji na świecie nie wyklucza wzrostu do 4,10 zł – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here