Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) rośnie 9. tydzień z rzędu. Kurs dolara w defensywieDolar pozostaje pod silnym wpływem ekspansywnej polityki monetarnej Rezerwy Federalnej. Euro umacnia się w stosunku do dolara 9 tydzień z rzędu, a jak podaje Bloomberg, fundusze hedgingowe odwróciły się od dolara po raz pierwszy od maja 2018 roku.

  • Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych spadła do najniższego poziomu w historii.
  • Liczba kontraktów terminowych na euro wynosiła w tamtym tygodniu -7881.
  • Negocjacje pomiędzy Chinami a USA zostały opóźnione.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Silna stymulacja gospodarki osłabia dolara

Według danych Commodity Futures Trading Commission, amerykańskiej agencji rządowej, liczba kontraktów terminowych na dolara spadła w zeszłym tygodniu do -7881 pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Winne takiej sytuacji są działania amerykańskiego banku centralnego, który od 5 miesięcy prowadzi działania mające na celu wprowadzenie jak największej ilości pieniędzy do gospodarki. Najniższa w historii rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych, niskie stopy procentowe i silne stymulowanie amerykańskiej gospodarki doprowadzają do zmniejszonego zainteresowania światową walutą rezerwową.

Zobacz również: Obroty WIG20 wyniosły 321 mln zł. Biomed Lublin zanotował wzrost o 11%

Spadek wartości dolara jest odwrotnością marcowego skoku, zwłaszcza że waluta wyglądała na zawyżoną. Spadek realnej stopy zwrotu amerykańskich obligacji również przyspieszył ten ruch. Słabość dolara prawdopodobnie utrzyma się w stosunku do grupy głównych walut we wrześniu i kolejnych miesiącach, ponieważ polityka FED pozostaje nijaka. – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Yujiro Goto, szef działu strategii walutowej w Nomura Holdings.

Szansa na dalsze umocnienie euro

olara osłabia także stagnacja w pracach nad nowym pakietem stymulacyjnym, który ma zastąpić wcześniejszy program stymulacji, który zakończył się 31 lipca. W perspektywie zbliżających się wyborów prezydenckich w USA obie siły w amerykańskim parlamencie chcą użyć pakietu jako bodźca napędzającego ich poparcie.

Amerykańskiej walucie nie pomaga też opóźnienie negocjacji umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, które miały rozpocząć się w sobotę.

Na politycznych problemach USA może zyskać euro. Porozumienie pomiędzy państwami Unii Europejskiej w sprawie wspólnej odpowiedzi na kryzys skłania inwestorów do większej wiary w ożywienie gospodarcze, co z kolei osłabia dolara.

Według analityków FXStreet, EUR/USD napotka opór na poziomie 1,1870, a następnie na 1,1915. Wsparcie czeka natomiast na 1,1830 i 1,1790.

Tygodniowa zmiana kursu EUR/USD w 2020 roku, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here