Conotoxia
Strona główna Aktualności Dolar słabnie czy rośnie, jaki jest kolejny krok? Oceniają duże banki

Dolar słabnie czy rośnie, jaki jest kolejny krok? Oceniają duże banki

Największe banki inwestycyjne są neutralne w stosunku do dolara

Naga MarketsZakończył się pierwszy kwartał tego roku, a wraz z nim zobaczyliśmy pierwsze rezultaty programów pomocowych jakie rządy wprowadziły w ramach łagodzenia epidemii koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych indeks S&P500 rośnie co sugeruje, że pakiet stymulacyjny zaczyna działać. Jednak, w wyniku obniżenia stóp procentowych przez FED do zera dolar się osłabił, a kurs EUR/USD przybiera na sile. Wygląda na to, że banki inwestycyjne szykują się na konsolidację.

  • Największe bezrobocie w USA od 1976 roku i wciąż rośnie. Jak osłabia to dolara?
  • Zwalnianie ograniczeń nie odbędzie się bez przeszkód dla kondycji dolara. Może powrócić ponowna fala awersji do ryzyka
  • Dolar porusza się w trendzie bocznym, najwyższy poziom ostatniej nocy nie został naruszony, wyznaczone konkretne poziomy konsolidacji.

Kurs dolara silnie traci przez wzrost bezrobocia, uważa Bank of America

Wpływ na osłabienie dolara ma olbrzymia liczba wniosków o zasiłek dla osób pozostających bez pracy. Ostatni odczyt o stanie bezrobocia za marzec 2019 roku był porażająco niski. Zgodnie z raportem opublikowanym 3 kwietnia za marzec 2019 roku, w USA stopa bezrobocia wzrosła do 7,1 mln osób. Jak podaje Departament Pracy w USA jest to największy przyrost w jednym miesiącu od stycznia 1975 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Bank of America bezrobocie wkrótce powiększy się o kolejne 6,5 mln osób.

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy naszą początkową prognozę 6,5 mln dla pierwszych bezrobotnych w ostatnim tygodniu kończącym się 4 kwietnia. Po przejrzeniu danych z lokalnych wiadomości w celu ustalenia stanu i wydania oceny, uważamy, że 6,5 mln roszczeń jest rozsądną prognozą – zauważa BOFA.

Zobacz także: Boris Johnson nadal na OIOM-ie. Wielka Brytania pozostanie zamknięta?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację