Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) spadnie do 3,88 zł. Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15W środę dolar słabnie na szerokim rynku, gdyż widać poprawę sentymentu na globalnych rynkach – giełdy powróciły do zwyżek wspierane przez pozytywne doniesienia o pracach nad szczepionką na COVID-19. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

Relacje amerykańsko-chińskie stają się coraz trudniejsze

Zignorowana została też negatywna informacja o tym, że Biały Dom zdecydował się odebrać Hong Kongowi status specjalnego obszaru ekonomicznego w relacjach z USA oraz nałożył sankcje na chińskich urzędników, którzy byli odpowiedzialni za tłumienie politycznych protestów w tym regionie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak większej reakcji rynków może wynikać z faktu, że taki ruch był wcześniej spodziewany. Nie zmienia to jednak faktu, że relacje amerykańsko-chińskie stają się coraz trudniejsze, choć nie widać ich radykalizacji – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem Dobrze zachowuje się euro, co może wynikać z oczekiwań rynków, co do powodzenia szczytu UE, jaki rozpocznie się w piątek, a skończy w weekend. Kluczowy temat to oczywiście przełomowy program pomocowy dla krajów Unii dotkniętych przez pandemię.

Euro zyskuje na fali oczekiwań, co do przełomu na weekendowym szczycie UE, a dolar pozostaje słaby na wielu konfiguracjach w ślad za tym, jak na rynkach utrzymuje się apetyt na ryzyko. EURUSD ma teoretycznie otwartą drogę do poziomu 1,15 – dodał.

Jednocześnie para USD/PLN przebiła dołem kanał spadkowy w okolicach 3,92 zł. W środę rynek oscyluje w okolicach 3,91 zł, a wzrosty na EUR/USD sugerują zejście niżej w okolice 3,88 zł – zauważył.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here