Naga MarketsIndeks USD

Próby większego czy też dalszego osłabienia dolara amerykańskiego oglądane na wczorajszej sesji póki co zakończyły się niepowodzeniem. Widać to zarówno na wykresach głównych par jak i na wykresie indeksu dolarowego. Niestety z obecnej perspektywy wygląda na to, że z kontynuacją osłabienia USD może być problem przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym. Moim zdaniem wygląda na to, że na indeksie dolarowym możemy być świadkami dalszego budowania konsolidacji. Na przynajmniej części głównych par może powodować to budowanie męczących trendów bocznych.

EUR/USD

W przypadku eurodolara mamy właśnie do czynienia z takim trendem bocznym, który buduje się między 1.2355 a 1.2275.Moim zdaniem ten trend boczny nie ma na obecnym etapie znamion formacji kontynuacji. Tym samym dla mnie w dalszym ciągu obowiązują sygnały pro wzrostowe, które zostały wygenerowane pod koniec minionego tygodnia. Ich potwierdzeniem byłoby wybicie z ww. konsolidacji górą czyli pokonanie 1.2355.

GBP/USD

Dotarcie do ważnych oporów i kontra strony podażowej, to najkrótszy opis zachowania rynku GBP/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Tym samym optymistyczny, techniczny obraz tego rynku, u którego podstaw stoi formacja sporego korekcyjnego trójkąta rozszerzającego się nie został póki co potwierdzony. Czy musi to oznaczać kłopoty strony popytowej ? Moim zdaniem niekoniecznie, choć w krótkim terminie np. zejście do ważnych wsparć znajdujących się na 1.3850 jest możliwe. Jak z poniższego wynika, rynek popularnego „kabla” jest w dalszym ciągu w ważnym punkcie i obecnie czekamy na przekonywujące sygnały dalszego kierunku trendu. Sygnałem pro wzrostowym byłoby pokonanie okolic 1.4035, gdzie znajduje się ważny opór tworzony przez górne ograniczenie ww. formacji trójkąta. Z drugiej strony aby pozytywny, pro wzrostowy obraz tego rynku nie zaczął się komplikować, ważne wsparcie znajdujące się na 1.3850, nie powinno zostać przełamane.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here