Naga MarketsNowa fala umocnienia USD rozwijała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin, co miało spory wpływ na trendy głównych par. Jeśli spojrzymy na indeksy reprezentujące siłę USD (poniżej cenowy), to na obecnym etapie od minimów z 20 września mamy niemal równe dwie falki w górę, a to często zaproszenie przynajmniej do jakiejś korekty czy nawet zapowiedź powrotu do spadków.

Tego też oczekuję na rynku dolara w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu godzin handlu, a to powinno mieć wpływ na trendy głównych par. Co jednak dalej z USD ? Moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki zasięg, strukturę i dynamikę będzie miało ewentualne cofniecie. Jak zwykle scenariuszy czy może inaczej możliwości jest wiele i wydaje się , że zamiast zgadywać lepiej poczekać na dodatkowy zasób informacji z rynku.

Jeśli chodzi o parę EUR/USD, to kontynuuje ona spadki po pokonaniu wsparć, jednak jak widać na poniższym wykresie zbliżamy się już do kolejnych, ważnych poziomów, które powinny przynajmniej na chwilę zatrzymać spadki tego rynku.

Tym samym w perspektywie najbliższych kilkunastu godzin handlu oczekiwałbym jakiegoś większego odreagowania np. do okolic 1.1650, gdzie znajdują się najbliższe opory. Dopiero na podstawie skali i struktury takiego ewentualnego odbicia można będzie kreślić dalsze scenariusze dla tego rynku. Jeśli chodzi o nasze roboty inwestycyjne z Exerii, to robot nastawiony na trend spadkowy uruchomiony na danych 15 min ma jeszcze krótką pozycję, która obecnie ma „papierowy” zysk w wysokości ok 90 USD na 10000 locie. Pozycja ta zostanie zamknięta automatycznie po zamknięciu świecy 15 powyżej 1.1650, ale zważywszy na bliskość ważnych wsparć można moim zdaniem rozważyć jej zamkniecie na obecnych poziomach cenowych.

Jeśli chodzi o omawiany wczoraj „bezpiecznik” dla scenariusza z umocnieniem USD, czyli parę USD/CAD, to po teście ważnych, wskazywanych wczoraj oporów mamy mocny ruch w dół.

Ten ruch spowodował wypięcie długiej pozycji i zainkasowanie ok. 80 pipsów z ostatniej transakcji.

Obecnie robot inwestycyjny na spadki (użyty jako bezpiecznik- patrz wczorajszy raport) ma już krótką pozycję z „papierowym” zyskiem w okolicach 15 pipsów.

Tak jak pisałem wczoraj, jeśli umocnienie USD było korektą, to ta para wydaje się mieć spory potencjał dla kontynuacji trendu spadkowego, a zejście np. do okolic 1.2870 w perspektywie kilku dni jest możliwe. Dla mnie poziomem obrony dla takiej koncepcji są opory znajdujące się na 1.3050. Jeśli ktoś wierzy w scenariusz spadkowy, a nie ma czasu na ciągłe śledzenie rynku może po prostu użyć jednego z robotów inwestycyjnych z Exerii nastawionych na trend spadkowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here