Naga MarketsEurodolar

Wybicie górą z lokalnej konsolidacji, ustanowienie nowych maksimów i jak się wydaje wykształcenie skróconej, finalnej fali wzrostowej. To krótki opis zachowania rynku eurodolara od wczorajszych godzin porannych.

Jeśli do tego dodamy widoczny ruch w dół, który na wykresie krótkoterminowym wygląda na lokalny impuls spadkowy, to można moim zdaniem stwierdzić, że fala wzrostowa budująca się od 15 sierpnia na EUR/USD uległa wypełnieniu. Poziomem obrony dla takiej koncepcji są wczorajsze maksima (1.1733). Co zatem dalej ? Jeśli przedstawiona wyżej teza jest prawidłowa, to w perspektywie najbliższych co najmniej kilkudziesięciu godzin można oczekiwać pogłębienia spadków na rynku EUR/USD. Pierwsze poważne cele znajdują się na 1.1570, a kolejne w strefie 1.1516-1.1465. Geneza tych poziomów została pokazana na powyższym wykresie. W krótkim terminie (kilka godzin) można oczekiwać jakiegoś korekcyjnego odreagowania, które jednak nie powinno przekroczyć okolic 1.1705-1.1715. Jak można wykorzystać obecną sytuację przy pomocy robotów inwestycyjnych ? Robot inwestujący tylko na trendzie spadkowym (np. 2.1_EFIX_T_short) na danych o kumulacji 15 minutowej jest już w krótkiej pozycji i ma obecnie ok. 18 „papierowego zysku”.

Moim zdaniem ze względu na ryzyko odbicia (pisałem o nim wyżej) ta pozycja może zostać wypięta na przestrzeni najbliższych kilku, kilkunastu godzin. Jeśli jednak rynek zacznie dalej spadać, robot inwestycyjny ponownie ją otworzy i będzie kontrolował. Na danych 1 H jesteśmy również w krótkiej pozycji, a poziom obrony dla niej znajduje się powyżej 1.1716, czyli powyżej klasycznych oporów, o których pisałem wyżej.

USD/CAD

Jeśli ktoś liczy na umocnienie dolara amerykańskiego może się również zainteresować parą USD/CAD (patrz poniższy wykres) ale również rynkiem USD/JPY, o którym pisałem wczoraj.

Na tej ostatniej parze, mamy wygenerowane wczoraj ok godziny 20:00 mechaniczne sygnały kupna (ze strony wskazywanego robota). Pozycja ta jest póki co utrzymywana, choć trend wzrostowy nie jest kontynuowany.

Moim zdaniem przekroczenie okolic 111.31 otworzyłoby drogę do ataku na ostatnie szczyty, a być może droga do 111.87 zostałaby otwarta. Krótkoterminowy poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 111.10, a średnioterminowy 110.95.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here