Naga MarketsDolar się umacnia, kurs (EUR/USD) daje pretekst do odbiciaObserwowane w piątek umocnienie dolara za sprawą słabszych nastrojów na rynkach akcji, jest też kontynuowane w poniedziałek, chociaż zmiany nie są wielkie. Dzisiaj w USA mamy Dzień Martina Luthera Kinga, stąd też aktywność rynku będzie niższa, niż zwykle.

EUR/USD – przed próbą odbicia?

Technicznie EURUSD zbliżył się rano w okolice wsparcia z początku grudnia przy 1,2058, co może dawać pretekst do odbicia. Oczywiście, jeżeli “zagra” to z układami na innych rynkach. Euro jest dzisiaj jedną z silniejszych walut, bo nieco spadły ryzyka dyskutowane w drugiej połowie zeszłego tygodnia. We Włoszech być może nie zrealizuje się scenariusz rządu mniejszościowego (głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Contego jeszcze dzisiaj), a Niemczech mamy płynną kontynuację “merkelizmu”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teoretycznie oscylator RSI dopuszcza scenariusz kontynuacji spadków i wypełnienia celu w postaci testowania kluczowej strefy wsparcia przy 1,1930-1,2010, ale raczej nie stanie się to dzisiaj. W przypadku odbicia zasięg można wskazać nawet na 1,2140, gdzie mamy ograniczenia poprzedniej konsolidacji.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500

Jednym z ważniejszych krótkoterminowych wyznaczników dla dolara jest oczywiście zachowanie się Wall Street. Dzisiaj Amerykanie świętują pamięć o Martinie Luterze Kingu, ale technicznie FUS500 jest blisko linii wzrostowej trendu, a świeca doji również może zapowiadać niewielkie odbicie jutro, jak Amerykanie powrócą do gry. Dawałoby to spójność dla ewentualnej korekty na EURUSD.

GBP/USD – przy dolnym ograniczeniu konsolidacji

Funt jest utożsamiany z walutami bardziej wrażliwymi na ryzyko, a dodatkowo wcześniejsze doniesienia nt. polityki BOE, czy też danych makro utrzymywały notowania w okolicach historycznych maksimów. Z nowych informacji warto zwrócić uwagę na komentarze decydentów, którzy odnieśli się do nieco poprawiających się statystyk COVID (wczoraj było poniżej 40 tys. nowych przypadków w Wielkiej Brytanii). Premier Johnson wyraził nadzieję, że szczyt obciążeń dla szpitali w Londynie mamy za sobą, ale sekretarz Raab rozwiał nadzieję, że restrykcje mogłyby być poluzowane wcześniej, niż wczesną wiosną.

Wykres dzienny GBPUSD

Notowania cofnęły się w dolny rejon potencjalnej konsolidacji w formie prostokąta 1,3495-1,3535, co może dawać pretekst do krótkoterminowego odbicia, jeżeli pozwoli na to sytuacja globalna. Średni termin dla GBPUSD nie wygląda jednak zanadto optymistycznie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here