Naga MarketsIndeks USD

Na wczorajszej sesji indeks dolarowy wykonał wyraźny ruch w górę (USD się umocnił), czym potwierdzone zostały przypuszczenia, które zawarłem we wczorajszym raporcie. Tym samym wygląda na to, że na tym instrumencie przedłuża się trend boczny budujący się od 25 stycznia br. i póki co zakończenia wychylenia w górę w obrębie tego trendu nie widać.

Jeśli ten trend boczny ma przybrać postać np. flagi, to jak widać na powyższym wykresie mamy jeszcze miejsce na wzrosty tego instrumentu czyli na umocnienie USD.

EUR/USD

Oczywiście takie zachowanie dolara ma wyraźny wpływ na trendy głównych par. I tak np. na rynku eurodolara oglądaliśmy wybicie dołem z omawianej wczoraj lokalnej konsolidacji, a tym samym droga do niższych poziomów została z punktu widzenia analizy technicznej otwarta.

Jakie są konsekwencje takiego wybicia ? Moim zdaniem takie, że korekta na EUR/USD może się przedłużyć z maksymalnym wychyleniem do strefy 1,2140-1,2040. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Wymieniona wyżej strefa jest dla mnie maksymalnym zasięgiem obecnych spadków przy założeniu, że są one lokalną korektą. W innym przypadku do głosu zacząłby dochodzić scenariusz spadkowy dla omawianej pary i to w średnim horyzoncie czasowym. Co zmieniłoby obraz tego rynku ? Dla mnie tylko szybki powrót do okolic 1,2350 mniej więcej z obecnych poziomów cenowych.

GBP/USD

Podobne, pro spadkowe sygnały widzimy moim zdaniem na rynku GBP/USD, gdzie obecne cofnięcie wydaje się być kolejną nogą w obrębie budującej się od kilku tygodni konsolidacji.

Moim zdaniem kurs popularnego „kabla” może się cofnąć do okolic 1,3780 bez jakiś znaczących konsekwencji technicznych. W tych okolicach powinniśmy zobaczyć kolejne uaktywnienie popytu na tym rynku. Kluczowym oporem pozostaje górne ograniczenie prezentowanego wyżej trójkąta, które to obecnie znajduje się na 1,4010. Już sam test tego oporu byłby pozytywnym, pro wzrostowym sygnałem dla tej pary.

USD/CAD

Trend wzrostowy jest z kolei kontynuowany na rynku USD/CAD i wydaje się, że cele postawione w ostatnim raporcie tygodniowym (okolice 1,290) powinny być w ciągu najbliższych dni osiągnięte.

Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 1,2620.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here