Naga MarketsUSD

Silne umocnienie dolara, które obserwujemy w ostatnich godzinach, to główny czynnik wpływający na trendy wszystkich najważniejszych par. Wydaje się, że jest to zapowiadane przeze mnie w raporcie tygodniowym „strząśnięcie rynku”. Test takiej tezy zobaczymy zapewne w przyszłym tygodniu. Co byłoby potwierdzeniem faktu, że to jest ruch czyszczący rynek z krótkich pozycji, po którym nastąpi większa korekta na USD ? Moim zdaniem np. wykształcenie jakiejś spektakularnej, świecowej formacji odwrócenia albo na danych dziennych lub na tygodniowych i zaraz po niej silne osłabienie USD, pozornie bez przyczyny. Zapowiada się zatem kilka ciekawych sesji na rynku walutowym, choć mam tutaj na myśli głównie przyszły tydzień.

Jeśli chodzi o eurodolara, to obecnie obserwujemy spektakularne wybicie dołem z dużej, budującej się od końca maja br. konsolidacji.

Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej ten ruch otwiera drogę do kontynuacji spadków z modelowym celem znajdującym się w okolicach 1.12. Ten cel wynika z odłożenia szerokości tej formacji od miejsca wybicia. Poziomem obrony dla scenariusza spadkowego są okolice 1.1530, gdzie znajduje się dolne ograniczenie tej formacji. Przy nieco innym spojrzeniu na ten rynek, a konkretnie przez pryzmat historycznych wsparć oraz przez pryzmat kanałów spadkowych (patrz poniższy wykres), ważna strefa wsparć rozciąga się między 1.1440 a 1.1340. Jej górne ograniczenie obecnie już testujemy.

Te wsparcia wpisują się w scenariusz możliwego przesilenia w nadchodzącym tygodniu. Podsumowując, wydaje się, że dopóki nie wrócimy ponad 1.1530 lub nie zbliżymy się do 1.1340, preferowaną stroną rynku, którą mogą interesować się inwestorzy jest strona podażowa. Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne, to moim zdaniem dopóki nie zbliżymy się do 1.1340 preferowane są roboty nastawione na trend spadkowy. Taki robot np. na danych 15 min ( 2.1_EFIX_T_short) jest w sposób ciągły w krótkiej pozycji od wczorajszego dnia. Na ten moment „papierowy” zysk wynosi ok 140 pipsów.

USD/CAD

Jeśli chodzi o omawiany w ostatnich raportach rynek USD/CAD, to w ostatnich godzinach para ta wykonała spory ruch w górę. Obecnie handel odbywa się w okolicach ostatnich szczytów.

Pokonana została również wewnętrzna linia kanału oraz wskaźnik trendowy na danych 1H, co powinno otworzyć drogę do wyższych poziomów cenowych. Dla mnie poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 1.3050. Jeśli chodzi o cele na najbliższe dni w przypadku kontynuacji wzrostów, to dla mnie znajdują się one w strefie 1.3158-1.3194. Geneza została pokazana wyżej. Co do robotów inwestycyjnych, to te na danych o kumulacji 1H otworzyły długą pozycję dopiero w okolicach 1.3083. Pozycja ta jest oczywiście obecnie utrzymywana. Te na danych 15 min utrzymują krótką pozycję od wczorajszego rana i ma już ona ponad 75 pipsy „papierowego zysku”. Jak to z robotami inwestycyjnymi bywa, nie musieliśmy się zastanawiać gdzie otwierać pozycję, gdzie ją bronić czy też czy może zamknąć ją na pierwszych oporach. Cały nadzór nad rynkiem prowadził serwerowy robot z Exerii, a nam pozostawała obserwacja jak ta pozycja się rozwija.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here