Naga MarketsEUR/USD

Pierwszy tydzień października na rynku EUR/USD przyniósł dwie próby zakończenia ostatnich spadków i póki co sygnały pro wzrostowe po drugim z ww. ataków popytu pozostają aktualne. Tak będzie dopóki wsparcie znajdujące się na 1,1468 będzie utrzymane. Genezę tego wsparcia pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Na tym samym wykresie, ze znajdujących się na nim oznaczeń widzimy, co stoi u podstaw scenariusza wzrostowego. Jest to uznanie struktury budującej się od 28 sierpnia jako tzw. korekty płaskiej rozszerzonej (3-3-5). Co będzie potwierdzeniem scenariusza, że minima z 4 października są dnem tej korekty ? Moim zdaniem każde nowe, lokalne szczyty na tym instrumencie czyli obecnie pokonanie okolic 1,1549. Gdzie wówczas można szukać kolejnych celów dla kursu EUR/USD ? Moim zdaniem w strefie rozpoczynającej się na 1,1610, której genezę pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Z drugiej strony co stanie się jeśli wsparcia na 1,1468 zostałyby pokonane ? Dla mnie byłoby to sygnałem negującym wariant z korektą płaską, a wówczas droga co najmniej do sierpniowych minimów zostałaby otwarta.

       EUR/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,1468 1,1549
Istotny 1,1302 1,1610

 

USD/CAD

Test wskazanej w poprzednim raporcie tygodniowym strefy wsparć stał się punktem zwrotnym dla rynku USD/CAD i praktycznie od tego momentu na tej parze trwa ładny trend wzrostowy. Dynamika i struktura tych wzrostów sugerują, że może się tutaj rozpocząć kolejna średnioterminowa fala wzrostowa, a to oznaczałoby zakończenie trwającego od końca czerwca ruchu korekcyjnego. Dla mnie klasycznym sygnałem realizacji takiego wariantu byłoby pokonanie okolic 1,3130, gdzie znajdują się kluczowe opory. Ich genezę widać na drugim powyższych wykresów. Po drodze do tego poziomu znajdują się jednak inne opory, a te najbliższe usytuowane są między 1,2960 a 1,3012. Moim zdaniem test tej strefy wywoła co najmniej korektę na taj parze, a ta powinna pojawić się na najbliższych sesjach. Jeśli szukać wsparć, to te najbliższe znajdują się na 1,2890, a kluczowe w okolicach 1,2820. Dopóki ten ostatni poziom będzie utrzymany, średnioterminowy scenariusz wzrostowy będzie moim zdaniem „w grze”.

         USD/CAD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2890 1,2960
Istotny 1,2820 1,3012

 

GBP/USD

Pierwsza cześć minionego tygodnia na rynku GBP/USD upłynęła pod znakiem zmagań z ważnymi wsparciami, które tworzone były przez pokonaną linię trendu spadkowego kreśloną od maja br. Gdy wydawało się, że wsparcia te zostaną trwale pokonane, na rynku nastąpiła kontra strony popytowej, co związane było głównie z dynamicznie umacniającym się funtem. Skutkiem tego ataku popytu jest spory wzrost kursu popularnego „kabla” i utrzymanie pro wzrostowego, średnioterminowego obrazu tego rynku. Co zatem dalej ? Moim zdaniem z technicznego punktu widzenia wzrosty powinny być kontynuowane. Najbliższe opory znajdują się na 1,3130, a kluczowe w strefie 1,3250-1,33. Pokonane tej ostatniej strefy otworzyłoby drogę w kierunku 1,36-1,37, gdzie znajdują się średnioterminowe opory. Ich genezę pokazałem na drugim z powyższych wykresów.

GBP/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,3000 1,3130
Istotny 1,2920 1,3300

 

USD/JPY

Wzrosty w pierwszej części i mocne cofnięcie na ostatnich sesjach, to krótki opis zachowania rynku USD/JPY z pierwszych sesji października. Taka sekwencja doprowadziła do zbudowania na tygodniowych świecach formacji gwiazdy spadającej, która jest jedną z formacji odwrócenia. Tym samym w perspektywie kilku dni można moim zdaniem oczekiwać pogłębienia ruchu korekcyjnego, który znosić będzie zwyżkę trwającą od 6 września br.. Nie sądzę aby to cofniecie było czymś więcej aniżeli większą korektą. Przy takich założeniach celem dla tej korekty może być strefa 113,25-112,85, której genezę pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Maksymalny moim zdaniem zasięg takiego ruchu korekcyjnego to okolice 112,50. Po takiej korekcie trend umacniania dolara względem jena powinien być kontynuowany, zgodnie z obrazem prezentowanym na pierwszym z powyższych wykresów.

 

 USD/JPY WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 113,25 114,20
Istotny 112,85 114,55


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here