Naga MarketsEUR/USD

Początek tygodnia na rynku EUR/USD przyniósł kontynuację jak zakładam korekcyjnego ruchu w dół, jednak mniej więcej w połowie wczorajszej sesji do głosu doszła ponownie strona popytowa. Doprowadziło to do dość sporego odbicia , które póki co  zniosło mniej więcej połowę ostatnich spadków. Na obecnym etapie jest jeszcze za wcześnie na ogłoszenie zakończenia ruchu korekcyjnego, jednak każde zbliżenie kursu eurodolara do maksimów z ubiegłego tygodnia będzie oznaczać przełamanie prezentowanej niżej linii trendu spadkowego, a to byłyby już poważne, techniczne sygnały pro wzrostowe.

Prezentowana wyżej linia trendu spadkowego biegnie obecnie w okolicach 1,1430 i stanowi dla tej pary najbliższą, ważną barierę podażową. Pokonanie tych oporów z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otworzyłoby drogę co najmniej do strefy 1,1512-1,1566,której genezę pokazałem wyżej. Z drugiej strony, gdzie jest bariera, która rozdziela scenariusz z korektą od wariantu z kontynuacją spadków eurodolara ? Dla mnie w okolicach 1,1320 i dopóki ten poziom będzie utrzymany, dalsze wzrosty omawianej pary wydają się nieco bardziej prawdopodobne.

USD/CAD

Cały czas wariant z klinem korekcyjnym (patrz ostatni raport tygodniowy) pozostaje w grze na rynku USD/CAD i z mojej perspektywy formacja ta została już wypełniona.

Czekamy zatem na kolejny ruch, który powinien wskazać dalszy kierunek trendu tej pary. Modelowo powinniśmy zobaczyć atak na dolne ograniczenie owego klina (obecnie 1,3070) i w przypadku jego pokonania, droga do większych spadków powinna z punktu widzenia analizy technicznej zostać otwarta.  W takim przypadku kolejnych celów szukałbym w okolicach 1,2885, a w dłuższym terminie ruch mógłby sięgnąć nawet okolic 1,2720. Genezę ww. wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Gdzie znajduje się poziom obrony dla scenariusza spadkowego ? Dla mnie w okolicach 1,3175, gdzie usytuowany jest najwyższy punkt omawianej formacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here