Naga MarketsDolar rozpoczyna ważny tydzień od spadków. Kurs EUR/USD w górę
Marcin Kiepas, Tickmill

Para walutowa EUR/USD rośnie w poniedziałek o 0,4% i utrzymuje się na wysokości lokalnych szczytów, korzystając ze słabości kursu dolara. W bieżącym tygodniu rynek czeka na wiele ważnych wydarzeń makroekonomicznych, w tym na posiedzenia banków centralnych, co może podbijać zmienność eurodolara oraz pozostałych, głównych par walutowych, zauważa w poniedziałkowym przeglądzie rynków Marcin Kiepas, główny analityk Tickmil..

  • Kurs euro rośnie do dolara o 0,4%, a para walutowa EUR/USD testuje poziom 1,2153
  • USD jest najsłabszym walorem G8 w poniedziałkowe południe, tracąc najsilniej do funta szterlinga, który rośnie o 1,6%
  • Mocne są również waluty Antypodów: AUD zyskuje 0,5%, a NZD 0,4%

Te artykuły również Cię zainteresują
Apetyt na ryzyko sprawia, że kurs dolara nie jest w cenie

Na rynkach cały czas utrzymuje się ten sam scenariusz: inwestorzy wyprzedają dolary, aby nabywać za nie akcje i bardziej ryzykowne aktywa, co w połączeniu z oczekiwaniami dalszego luzowania polityki pieniężnej w USA (co w długim terminie podbije inflacje) wywołuje podażową presję na dolarze amerykańskim.

USD rozpoczyna kolejny tydzień od spadków, najsilniej tracąc do funta szterlinga, który mocno rośnie po informacji, że UK i UE przedłużą okres negocjacji w sprawie umowy handlowej dotyczącej Brexitu po zakończeniu fazy przejściowej.

Słabość dolara wykorzystuje również euro, które rośnie o 0,4% i utrzymuje się w okolicach testowanych od 3 grudnia lokalnych maksimów, które pokrywają się z poziomami z 2018 roku.

Na wykresie eurodolara niewiele się zmienia, największa zmiana w krótkim okresie miała miejsce 10 grudnia, kiedy biała świeca przełamała dominację podaży. Realizacja zysków zakończyła się bardzo szybko, utrzymując konsolidację obserwowaną od początku miesiąca – komentował Marcin Kiepas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrezes GPW: optymalny scenariusz na 2021 rok to dwa debiuty w miesiącu
Następny artykułGPW vs USD/PLN. Jak siła dolara amerykańskiego wpływa na wycenę warszawskich indeksów?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here