Naga MarketsEUR/USD

Druga część minionego tygodnia przyniosła przesilenie na rynku dolara amerykańskiego, co zbiegło się w czasie ze zwrotem na rynku euro. Na danych krótkoterminowych cofnięcie USD na wykresie jego indeksu wygląda na początek większego ruchu korekcyjnego, co wydaje się potwierdzać ładna gwiazda spadająca utworzona na świecach tygodniowych. Moim zdaniem zatem dolar w ciągu co najmniej kilku dni powinien się osłabiać, a to będzie mieć zapewne mniejsze lub większe konsekwencje dla kształtowania trenów głównych par.

 

Jeśli chodzi o EUR/USD, to zwrot nastąpił wcześniej aniżeli w modelowym oknie średnioterminowego cyklu (patrz pierwszy wykres), ale ładna formacja młota, powrót do wnętrza kanału po uprzednim jego pokonaniu (patrz drugi z powyższych wykresów) sugerują moim zdaniem zakończenie budujących się od końca marca spadków. Przy takim założeniu pierwsze modelowe cele dla możliwego odbicia znajdują się na 1,1870, a ten poziom wyznaczany jest zarówno przez jedną z poprzednich linii trendu oraz przez 38% zniesienie ww. fali spadkowej. Scenariusz z kontynuacją odbicia jest obecnie dla mnie wariantem preferowanym.  Poziomem obrony dla niego są okolice minimów z ubiegłego tygodnia (1,1510), choć pierwszych wsparć szukałbym w pobliżu 1,160.

Patrząc na ten rynek w długim terminie, nie sądzę aby to był koniec umacniania USD. Moim zdaniem po obecnej korekcie, która jednak może potrwać nawet kilka tygodni, dolar będzie się dalej umacniał.

 

       EUR/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,1600 1,1738
Istotny 1,1510 1,1870

 

USD/CAD

Dynamiczne wahania wokół kluczowych oporów, to chyba najkrótszy opis zachowania rynku USD/CAD z minionego tygodnia. Jak widać na załączonych wykresach, handel tą parą zakończył się dokładnie na tym oporze, a tym samym kierunek trendu wydaje się być sprawą otwartą. Co ciekawe, zarówno dolar amerykańsko jak i kanadyjski (a konkretnie ich indeksy) wyglądają pro spadkowo, a tym samym trend na USD/CAD będzie pochodną dynamiki ruchów tych walut. Niestety w takiej sytuacji często na parze wynikowej buduje się jakiś trend boczny, co bynajmniej nie byłoby „szczęśliwą” sytuacją zważywszy na fakt miejsca, w którym kurs USD/CAD się znajduje.

 

Moim zdaniem z powyższych względów bezpieczniej jest obserwować z boku ten rynek do czasu wykrystalizowania jego obrazu technicznego. Dla mnie sygnałem pro wzrostowym byłoby pokonanie oporu na 1,3070. Z drugiej strony kłopoty strony popytowej zaczęłyby przybierać na sile już przy samym zbliżeniu kursu tej pary do okolic 1,2850. W tym ostatnim przypadku (po przełamaniu 1,2850) mogłoby się to skończyć ruchem do okolic 1,2450, gdzie dwie budujące się od marca br. struktury spadkowe byłyby równe.

 

         USD/CAD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2850 1,3070
Istotny 1,2775 1,3130

 

 

GBP/USD

Dość wyraźny zwrot w okolicach modelowego dna fazy połówkowej głównego cyklu (patrz pierwszy z poniższych wykresów) może być sygnałem do rozpoczęcia mocniejszego odbicia na rynku GBP/USD. W skrajnym przypadku możemy korygować nawet falę budującą się od połowy kwietnia br. To mogłoby oznaczać ruch np. do okolic 1,3610. Jak to jednak z ruchami korekcyjnymi bywa, nigdy nie wiemy jaką przybiorą strukturę, co często znacząco utrudnia wykorzystanie potencjału nawet sporych ruchów.

 

Moim zdaniem dla osób poszukujących wyraźnych trendów czy może inaczej, dynamicznych ruchów, poziomem obrony dla scenariusza wzrostowego mogą być okolice 1,3255. Z drugiej strony najbliższym oporem jest poziom 1,3480, a ważnym okolice 1,3610-1,3650. Póki co ta ostatnia strefa jest dla mnie maksymalnym celem oczekiwanego odbicia.

GBP/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,3255 1,3610
Istotny 1,3085 1,3650

 

USD/JPY

Para USD/JPY osiągnęła w minionym tygodniu okolice ważnych wsparć znajdujących się w pobliżu 108. Wywołało to aktywację popytu i całkiem ładne odbicie na sesjach z przełomu maja i czerwca. Wygląda więc na to, że ruch korekcyjny na tym rynku mógł się już zakończyć. To oznaczałoby kontynuację umacniania dolara względem jena w kierunku 111,70, gdzie rozpoczynają się prezentowane na drugim z poniższych wykresów opory.

Taki scenariusz zważywszy również na strukturę oglądanych na ostatnich sesjach wzrostów wydaje się być wariantem preferowanym. Dla mnie poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 108,40. W perspektywie najbliższej sesji może na omawianym rynku pojawić się lokalna, spadkowa korekta, która jednak nie powinna pokonać okolic 109,05. Każde większe cofniecie byłoby sygnałem komplikowania się układu technicznego tej pary.

 

USD/JPY WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 109,05 110,15
Istotny 108,40 111,70


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here