Naga MarketsDolar kontynuuje odbicie od tegorocznych dołków. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – zejście poniżej 1,22

Od słabego dolara, który wczoraj po południu był nieco zastanawiający, przeszliśmy do jego odbicia, które dzisiaj widoczne jest na szerokim rynku. Zmiany nie są jednak duże, najsłabszy NZD traci niecałe 0,4 proc. wobec USD, a będący drugim w grupie G-10 japoński jen ma wynik -0,24 proc. Rentowności amerykańskich obligacji, które pięły się wczoraj w górę, dzisiaj wracają w stronę 1,60 proc.

Mieszane sygnały płyną jednak z rynków akcji, wczoraj Wal Street wymazała sporą część obserwowanych na początku handlu wzrostów. Widoczne zaczyna być “odliczanie” do piątkowych danych Departamentu Pracy. Dane ADP poznamy dopiero jutro o godz. 14:15. Dzisiejszy kalendarz będzie, zatem ubogi. Wieczorem o godz. 20:00 uwagę inwestorów mogą zwrócić zapiski Beżowej Księgi FED opisujące aktywność gospodarki w poszczególnych dystryktach – powiedział analityk BOŚ.

Za nami są już dane dotyczące PKB w Australii, które wypadły lepiej od prognoz (1,8 proc. k/k), choć nie przekłada się to zbytnio na notowania AUD. Rano poznaliśmy też dane nt. sprzedaży detalicznej w Niemczech – w kwietniu zaskoczyła ona spadkiem o 5,5 proc. m/m i wzrostem o “jedyne” 4,4 proc. r/r.

To ściąga notowania EURUSD w stronę 1,22 po tym, jak wczorajsze wybicie ponad opór przy 1,2242 okazało się krótkotrwałe. Stabilny po wczorajszym spadku pozostaje funt. Dużą zmienność nadal notuje lira turecka, która dzisiaj odrabia straty po wczorajszym silnym osłabieniu wywołanym komentarzem prezydenta Erdogana, który wezwał bank centralny do obniżki stóp procentowych – dodał.

Po wczorajszej nieudanej próbie wybicia strefy oporu 1,2242-1,2265, notowania EURUSD zawróciły na południe. Dzisiejsza gorsza sprzedaż detaliczna w Niemczech nie pomogła euro, ale główne karty rozdaje dolar.

Na rynku widać już odliczanie pod piątkowe dane Departamentu Pracy, co może podtrzymywać obserwowane odbicie amerykańskiej waluty. Ważne wsparcia na EURUSD to okolice 1,2170-80, a kolejne to 1,2130 – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk notowania | kryptowaluty kurs | prognoza btc | sp 500 notowania | notowanie lotos | płatność blik co to | notowanie bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here