Monety i banknoty euro
Kurs dolara rośnie 3. sesję z rzędu, euro również odbija

Kurs dolara zyskuje w czwartek, w momencie gdy konkurencyjne waluty ucierpiały z powodu gołębich komunikatów banków centralnych. W tym samym czasie wzrastała również wartość jena, traktowanego jako bezpieczną walutę w okresie wzmożonego ryzyka i niepokojów rynkowych.


Bank centralny Nowej Zelandii (RBNZ) dołączył do grona instytucji, które w związku z sygnałami osłabienia globalnej gospodarki zdecydowały się opóźnić swoje plany co do zacieśniania polityki pieniężnej. RBNZ stwierdzał w środę, że kolejny ruch na stopach może być równie dobrze spadkowy, co przełożyło się na silną deprecjację NZD.

W momencie gdy wiele walut znalazło się w defensywie, kurs dolara cieszy się skromnymi zyskami. Indeks mierzący siłę USD w stosunku do ważonego koszyka sześciu walorów rynku Forex zyskiwał 0,3% do poziomu 97,028 notując trzeci dzień aprecjacji z rzędu. Analitycy ING są przekonani, że inwestorzy zbyt mocno wycenili cięcia stóp w USA w tym roku, w efekcie czego dolar może silniej odbijać w kolejnych tygodniach.

Jednocześnie kurs euro osłabiał się na początku sesji do 1,1237 tracąc 0,5% w tym tygodniu. Wspólnej walucie z pewnością nie pomogły gołębie komentarze Mario Draghi’ego z EBC, które wygłosił w środę. Południe przynosi jednak odwrócenie sytuacji i Eurodolar notuje delikatne zyski, odbijając od trzytygodniowych dołków:

eurodolar kurs euro
Kurs euro do dolara testował najniższe poziomy od 11 marca, EUR/USD D1

Z kolei kurs funta osuwa się w stronę 1,31 wymazując środowe zyski, po tym jak oferta premiery Theresy May o rezygnacji ze stanowiska przepadła podczas wieczornego głosowania. Parlamentarzyści ponownie nie doszli do porozumienia i nie zaakceptowali jej planu na przeprowadzenie Brexitu.

Po drugiej stronie globu NZD i AUD odrabiają część strat po gołębim oświadczeniu RBNZ, a japoński jen cieszy się popularnością ze względu na wzrost awersji do ryzyka. Wzrastał o 0,4% do poziomu 110,13 w stosunku do dolara, nadal brakuje mu jednak trochę do sześciotygodniowych maksimów na 109,70.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here