Naga MarketsDolar rośnie 3. dzień z rzędu, kurs euro zdołowany przez TK i PMIOd początku tygodnia na rynkach widoczne jest niezdecydowanie, inwestorzy nie są w stanie określić, czy wątek związany z częściowym otwieraniem gospodarek, został już w dużej mierze zdyskontowany i teraz przyjdzie trudny moment oceny, na ile zasadne będzie podbicie dynamiki konsumpcji w sytuacji utrzymującej się niepewności za sprawą pandemii, oraz czy nie pojawi się najgorsze, czyli konieczność ponownego zamrożenia gospodarek w przypadku drugiej fali zakażeń (na to zdaje się, że rynki nie są w ogóle przygotowane).

PMI negatywnie wpływa na euro, a dolar cały czas czeka na NFP

Na tym tle mamy wątek amerykańsko-chiński, który na razie przybierze formę dyplomatycznych oskarżeń i przepychanek, ale jest jasne, że ekipa Donalda Trumpa będzie chciała zrobić z tego główny element kampanii przed listopadowymi wyborami. I nie wykluczone, że groźby (finansowe) zaczną być eskalowane, o ile USA przedstawią dowody na “rażące zaniedbania” Chińczyków w pierwszym okresie pandemii, bo raczej nikt nie wierzy w to, że wirus został rzeczywiście stworzony sztucznie w laboratorium.

Dzisiaj garść danych makro. Usługowe indeksy PMI w strefie euro za kwiecień pokazały, że po silnym spadku w marcu, weszliśmy w stabilizację – choć to za mało wobec oczekiwań, co niektórych optymistów. Tymczasem po południu poznamy dane, które będą rzutować na wyobraźnię – szacunki ADP o godz. 14:15 mogą wskazać ubytek aż 20 mln miejsc pracy w sektorze prywatnym w kwietniu, choć nie wykluczone że będzie to więcej.

Za dwa dni w piątek czeka nas publikacja oficjalnych szacunków Departamentu Pracy (NFP). Szokujące nagłówki w prasie są pewne i raczej nie będą budować pozytywnego klimatu… Na tym tle scenariusz dalszego umocnienia dolara, jako waluty będącej najmniej wątpliwą alternatywą, wobec innych (ideału nie ma), wydaje się być całkiem realny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here