Naga Marketsusa chiny trump xi wojna handlowa ccW miniony wtorek Donald Trump za pomocą Twittera zakomunikował, iż Stany Zjednoczone podpiszą z Chinami umowę fazy pierwszej już 15 stycznia w Białym Domu. Choć umowa nie rozwiąże głównych problemów dzielących oba mocarstwa to jest pozytywnym sygnałem dla rynków, co z kolei powinno przełożyć się na lepszą kondycję globalnej gospodarki oraz zwiększenie apetytu na ryzyko. W ocenie ekspertów z dużych banków inwestycyjnych dolar pozostaje przewartościowany, co powinno spowodować spadek egzotycznej pary USDCNY do poziomu 6,85 CNY na koniec 2020 roku.


Zobacz również: Rynki akcji wzrosną również w 2020 r. S&P 500 z celem na 3400

Te artykuły również Cię zainteresują
NY Mellon

Według naszych modeli dolar jest przewartościowany o 8%. Natomiast jen japoński jest o 8%, a euro o 6% niedowartościowane. Oczekiwania rynkowe wskazują na słabszego dolara w 2020 r., ale póki co nie jest jasne jakie waluty należy kupić.

Capital Economics

Oczekujemy, że wzrost globalnej gospodarki pozostanie niski, szczególnie poza USA. Napięcia między USA, a Chinami prawdopodobnie utrzymają się, pomimo ostatnich postępów w kierunku zawarcia umowy handlowej fazy pierwszej. Oba te wydarzenia byłyby prawdopodobnie pozytywne dla dolara w stosunku do większości innych głównych walut.

Bank of America

Wojna handlowa pozostaje w centrum naszych prognoz makroekonomicznych, podczas gdy 2020 r. w USA niesie za sobą spore ryzyko związane z wyborami prezydenckimi. Jesteśmy umiarkowanie optymistyczni, co odzwierciedlają nasze oczekiwania dotyczące wyższych rentowności w Stanach Zjednoczonych i słabszego dolara w stosunku do G10 i EM.

Dokonujemy znaczącej zmiany w naszej prognozie dla pary USDCNY, ponieważ rosną oczekiwania na znaczącą umowę między Chinami, a Stanami Zjednoczonymi, chociaż pogląd ten nie jest pozbawiony ryzyka. Nasza prognoza dla USDCNY na koniec 2020 r. wynosi obecnie 6,85.

Kurs USDCNY na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here