Naga MarketsTen tydzień na rynkach zapowiada się nader interesująco. Harmonogram najważniejszych wydarzeń otworzy dziś Bank Rezerwy Australii, który prawdopodobnie pozostawi stopy procentowe na poziomie 1,5%, w czwartek natomiast dojdzie do spotkania Europejskiego Banku Centralnego sprawie podjęcia decyzji o ewentualnej podwyżce stóp procentowych w strefie euro, natomiast w piątek spodziewana jest publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy (NFP) za luty.


W piątek Janet Yellen postawiła kropkę nad i. Implikowane prawdopodobieństwo podwyżki stóp, która zostanie ogłoszona za 9 dni – skoczyło do 96%. Tymczasem ku zaskoczeniu inwestorów dolar nie zareagował w pozytywny sposób na słowa szefowej rezerwy federalnej. Amerykańska waluta odnotowała w piątkowe popołudnie spadki.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Warto w tym tygodniu obserwować kurs złota, od piątkowego popołudnia, wraz ze spadkiem dolara amerykańskiego poszybował on w górę. Jest to jest jednak reakcja niezwiązana z decyzją FED, lecz osłabieniem dolara.

W nadchodzącym tygodniu warto się przyglądać Deutsche Bank, który reorganizuje się po bardzo słabym okresie. Jeden z największych europejskich bank chce pozyskać 8 mld euro ze sprzedaży akcji oraz planuje także sprzedaż aktywna rzędu 2 mld euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here