Naga MarketsKurs dolara przesadnie wyprzedany. Kurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16Analitycy z banku NFB uważają, że ​​bessa dolara amerykańskiego jest przesadzona, biorąc pod uwagę odwrotną korelację między rynkami akcji, a szerokim indeksem USD, która jest obecnie niezwykle silna. Twierdzą, że powrót awersji do ryzyka wypchnie dolara silnie na plus. Tymczasem eksperci z MUFG Banku proponują pomysł handlowy typu „short” na parze EUR/USD z celem na 1,16.

  • Odwrotna korelacja między rynkami akcji, a szerokim indeksem USD jest obecnie niezwykle silna
  • Wyostrzająca się przecena tureckiej liry w minionym tygodniu może być katalizatorem do obniżenia kursu EUR

Niedźwiedzi sentyment na dolarze jest przesadzony – NFB

Naszym zdaniem bessa na dolarze jest przesadzona. Jak argumentowaliśmy na rynku Forex z zeszłego miesiąca, odwrotna korelacja między rynkami akcji, a szerokim indeksem USD jest obecnie niezwykle silna. Powrót nastrojów związanych z awersją do ryzyka na rynku akcji z dużym prawdopodobieństwem spowodowałby silny wzrost wartości dolara – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co może spowodować powrót bezpiecznej przystani do dolara? W ocenie ekspertów mogą być dwie główne przyczyny:

  • Po pierwsze, istnieją dowody, by wątpić w skuteczność nowej rundy amerykańskich bodźców fiskalnych w czasie, gdy odrodzenie się przypadków Covid-19 może osłabić wzrost zatrudnienia i dochodów z pracy.
  • Po drugie wysoka stopa bezrobocia ożywi protekcjonistyczne tendencje Waszyngtonu w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie.

Kurs EUR/USD: Ryzyko Turcji może spowodować deprecjację euro – MUFG

Analitycy MUFG Banku rozważają krótkoterminową taktyczną koncepcję handlową, aby odzwierciedlić rosnące ryzyko korekty na EUR/USD w najbliższym czasie. Prognozują transakcje typu short z celem na 1,1600 i stop lossem na 1,1950.

Kurs EUR/USD wzrósł w górę o prawie 7% od czerwca. Doprowadziło to do znacznego wyprzedania dolara, zwiększając tym samym ryzyko korekty. W ocenie ekspertów wyostrzająca się przecena tureckiej liry w minionym tygodniu może być katalizatorem do obniżenia kursu EUR. Euro osiągnęło gorsze wyniki podczas kryzysu walutowego na lirze w 2018 r., który uwypukla ryzyko spadku w przyszłości, jeśli historia się powtórzy.

Istnieje coraz większy niepokój związany z ponownym rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Europie, co może negatywnie odbić się na euro – wskazano w raporcie.

Pozostajemy jednak ostrożni, gdyż ​​dolar może pozostać pod dalszą presją sprzedaży przed konferencją w Jackson Hole pod koniec tego miesiąca, więc ustawiliśmy ciasny stop loss. Dla tych, którzy nadal są zaniepokojeni dalszą deprecjacją USD, krótka pozycja na EUR/JPY może zaoferować bardziej atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here