Naga MarketsDolar amerykański (USD) ustabilizował się w stosunku do większości walut w poniedziałek. Inwestorzy czekają na więcej danych z gospodarki USA po rozczarowującym raporcie o zatrudnieniu w zeszłym tygodniu, który zatrzymał dotychczasowe zwyżki „greenbacka”. Indeks DXY po silnym spadku w piątek oscyluje w nowym tygodniu w okolicach 91,0.

  • Słaby odczyt listy płac poza rolnictwem podciął skrzydła dolarowi
  • Funt brytyjski kosztuje 1,3730 USD, blisko prawie trzyletniego maksimum
  • Inwestorzy uważnie śledzą debatę w USA na temat dodatkowych bodźców fiskalnych

Kurs dolara (USD): potrzebne lepsze dane gospodarcze z USA

Euro utrzymuje zyski do dolara w poniedziałek, choć według danych z 8:00 wzrost produkcji przemysłowej w Niemczech spowolnił pod koniec ubiegłego roku. Spekulanci redukują krótkie pozycje na dolarze, ale niektórzy analitycy twierdzą, że lepsze dane gospodarcze z USA i dalsze postępy w walce z pandemią będą potrzebne do dalszych wzrostów USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słaby odczyt listy płac poza rolnictwem podciął skrzydła dolarowi. Teraz rynki kwestionują, czy dolar może dalej rosnąć. Wiele zależy od lockdownu, ale musimy też wiedzieć, kiedy minie bodziec fiskalny w USA – napisał Yukio Ishizuki, strateg walutowy w Daiwa Securities.

Gospodarka amerykańska stworzyła w styczniu mniej miejsc pracy niż oczekiwano, podczas gdy utrata miejsc pracy w poprzednim miesiącu była głębsza niż pierwotnie podawano, jak pokazały dane z końca ubiegłego tygodnia.

Publikacja cen konsumpcyjnych i nastrojów konsumentów w USA w dalszej części tego tygodnia pomoże określić, czy niedawny wzrost oczekiwań inflacyjnych i rentowności obligacji skarbowych był uzasadniony.

Niektórzy analitycy twierdzą, że jakiekolwiek rozczarowujące dane z któregokolwiek z raportów mogą doprowadzić do spadku wartości dolara. Inwestorzy uważnie śledzą również debatę w USA na temat dodatkowych bodźców fiskalnych.

Prezydent Joe Biden i Demokraci posuwają się naprzód z pakietem pomocy dla Amerykanów o wartości 1,9 biliona dolarów. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi prognozuje, że ​​ostateczna ustawa o pomocy może zostać uchwalona Kongres przed 15 marca.

Plus500

USD: spada ilość pozycji krótkich na dolarze

Zgodnie z wyliczeniami amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na towary, w porównaniu z pozycją krótką netto w wysokości 33,81 mld USD w poprzednim tygodniu, spekulanci ponieśli zmniejszyli swoje spadkowe zakłady netto na dolara do 29,95 miliarda dolarów.

Indeks dolara (DXY) nieznacznie wzrasta w poniedziałek odbijając się od lokalnego wsparcia 90,95. Dopiero spadek poniżej wyhamowałby presję kupujących, która dominowała przez ostatnie tygodnie. Z drugiej strony najbliższy opór stanowi piątkowe maksimum 91,60.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | cdprojekt akcje | dolar online | zloty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM i JSW liderami wzrostów na GPW
Następny artykułKurs dolara zyskiwał przez niemal miesiąc! Czy to koniec wzrostów USD?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here