Naga MarketsDolar przed NFP - Credit Agricole

10.01.2014

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ogólny temat, którym kierują się obecnie rynki po rozpoczęciu zwijania to dobre dane makroekonomiczne z USA wspierające USD i wyższe rentowności w USA. Ostatni trend w aktywności na rynku potwierdza tę hipotezę. W rzeczywistości rynek po zwijaniu jest  nastawiony bardziej na indywidualne, względne trady aniżeli tradycyjny risk-on/off, który dominował przez wiele lat.” – zauważa Credit Agricole.

Dolar przed NFP - Credit Agricole

Analitycy banku podkreślają, że w IV kwartale 2013 kurs indeksu dolara (DXY), szerokiego indeksu dolara wg Bloomberg (BBDXY) oraz rentowności 10-latek był silnie skorelowany z danymi płynącymi z gospodarki US. Natomiast w III kwartale korelacja ta całkowicie się załamała.

“Co więcej, reakcja na dane w ostatnim czasie jest znacznie bardziej symetryczna niż ta, której doświadczaliśmy w 1H2013. To oznacza, że wszystkie te zmienne dzielą wspólny trend.” – stwierdza CA.

Dolar przed NFP - Credit Agricole
EUR/USD dzienny – oprac. własne.
Kliknij by powiększyć!

Bank spodziewa się, że dynamika ta utrzyma się w nadchodzących miesiącach i oczekuje wzrostu dolara oraz rentowności amerykańskich 10-latek w 2014 roku, gdy gospodarka będzie przyspieszać.

Dolar przed NFP - Credit Agricole

“W krótkim terminie uważamy, że dobry odczyt ADP skradł nieco potencjalnego uderzenia ze strony payrollsów, które wciąż jednak pozostają ważnym wydarzeniem. Jednak biorąc pod uwagę siłę dolara w ostatnim czasie uważamy, że reakcja będzie asymetryczna. To znaczy, uważamy, że dolar straci więcej na słabym wyniku, niż może zyskać na dobrym. Naszym zdaniem odczyt powyżej 221k będzie wystarczający by pomóc DXY przetestować 200 DMA w pobliży 81.53. Rozczarowanie (poniżej 171k) prawdopodobnie utrzyma dolara w konsolidacji z aktualnym dnem 79.70 jako następnym celem.” – kwituje Credit Agricole.

Zaskakujące jest natomiast to, że nie odnosi się w żaden sposób do stopy bezrobocia, która jest głównym obiektem zainteresowania Fed’u. To tutaj FOMC ustanowił próg 6,5% do rewizji dalszej polityki monetarnej, w tym ultraniskich stóp procentowych.

Zobacz także: Trend boczny na NZDUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here