Naga Markets

Dolar przechodzi do ofensywy. Odczyt PMI z USA wspiera walutę Wczorajsza zwyżka na Wall Street zaczyna być korygowana, co każe postawić pytania o jej trwałość. To pomaga dolarowi, który zaczyna korzystać na schłodzeniu się globalnych nastrojów. Opublikowane o godz. 15:45 szacunki dotyczące indeksów PMI wskazały na ich nieznaczne odbicie (wskaźnik przemysłowy wzrósł do 46,8 pkt., a usługowy do 46,6 pkt.), co nieco podbiło oczekiwania na scenariusz “łagodnego lądowania” gospodarki.

Kurs EUR/USD odbija ze szczytów

Koszyk dolara nie zszedł poniżej dołka z przełomu maja/czerwca ub.r. przy 101,29 pkt. i zaczyna odbijać. W najbliższych dniach kluczowe będzie dalsze zachowanie się indeksów na Wall Street, oraz pozycjonowanie się rynków pod posiedzenia FED/ECB w dniach 1-2 lutego.

FUSD Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Notowania EURUSD są poniżej okolic 1,0860-70. Jeżeli taka sytuacja utrzyma się do wieczora, to wzrosną szanse na scenariusz spadków i testu 1,0765 i dalej 1,0735.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

AVA Trade

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKryptowaluty odnotują ogromny zwrot w tym r., przewiduje Cathie Wood
Następny artykułIndeks S&P 500 może spaść w okolice 3600, uważa Trader21
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here