Naga Markets

Japoński jen odnotował dziś świeżą falę popytu. Część tego rajdu wynika z napływu środków do walut bezpiecznych przystani, związanego ze spadkiem aktywów ryzyka po wczorajszym silniejszym niż oczekiwano odczycie CPI w USA. W sytuacji, gdy rynki zaczęły wyceniać większą podwyżkę stóp procentowych przez Fed w tym miesiącu, kurs dolara ponownie stał się przedmiotem popytu, obciążając aktywa ryzykowne i tworząc popyt na japońskiego jena.

  • Jen jest również wspierany przez doniesienia, że Bank Japonii przeprowadza kontrole cen rynkowych, co jest uważane za wstęp do interwencji walutowej.
  • Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill komentuje najnowsze wydarzenia rynkowe.
  • Sprawdź ofertę brokera Tickmill, który jest regulowany przez CySECKontrola cen ma miejsce po komentarzach japońskiego ministra finansów Shunichi Suzuki w tym tygodniu, który powiedział o spadkach JPY:

– Ostatnie ruchy są gwałtowne i jednostronne, i jesteśmy bardzo zaniepokojeni. Jeśli takie ruchy będą kontynuowane, musimy zareagować, nie wykluczając żadnych opcji.

Odwrót niżej pary NZD/JPY z poziomu 87,55 sprawił, że rynek wybił się z powrotem pod wcześniejsze maksima z 2022 roku na poziomie 86,58. Cena zbliża się teraz do kluczowego obszaru, gdzie linia trendu wzrostowego biegnąca od sierpniowych minimów oraz re-test szczytu trójkąta znajdują się tuż pod rynkiem w okolicach poziomu 85,61. Przełamanie skupi się na teście wsparcia na 84,29.


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEuro znów poniżej parytetu. Problemy UE napędzają spadek EUR/USD
Następny artykułUSA czeka recesja z lat 80. i podwyżka stóp do 15%? Dolar pozostanie królem walut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here