Naga Markets



Kurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16. Kurs dolara przesadnie wyprzedanyDolar amerykański (USD) walczy w poniedziałek o utrzymanie wzrostu z piątku, gdy jego najdłuższa passa strat od dekady spowodowała, że ​​znaczna część rynku jest strukturalnie pozbawiona amerykańskiej waluty. Dodatkowo silne wyprzedanie sprawiło, że USD jest obecnie wysoce podatny na wszelkie optymistyczne wiadomości. Kurs EUR/USD nieznacznie spada na początku nowego tygodnia oscylując w okolicach 1,1770.

  • Każde załamanie rozmów amerykańsko-chińskich przyniosłoby korzyści dolarowi i bezpiecznemu frankowi szwajcarskiemu
  • Ekonomiści z Rabobanku są zdania, że ​​siła wyprzedaży dolara jest przesadzona prognozując spadek EUR/USD do 1,16

Inwestorzy obawiają się ponownego zaostrzenia napięć na linii USA-Chiny

Dolarowe niedźwiedzie zostały przyłapane przez lepszy raport o płacach i zatrudnieniu w USA w piątek. Mimo to USD siódmy tydzień z rzędu zakończył poniżej ceny otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują




Nasz portfel od kilku tygodni opiera się na założeniu spadku wartości dolara w wyniku wzrostu liczby zakażeń COVID-19 w USA, co utworzyło lukę w krótkoterminowych wynikach gospodarczych, zwłaszcza w porównaniu z Europą. Nasze stanowisko koncentruje się na strefie euro, co odzwierciedla również strukturalną poprawę ram polityki europejskiej w następstwie porozumienia w sprawie funduszu naprawczego – napisali analitycy JPMorgan w notatce.

Poranna zmienność jest niewielka w związku z wakacjami w Tokio i znaczną niepewnością co do tego, czy decydenci w USA mogą uzgodnić nowy pakiet wsparcia fiskalnego dla gospodarki dotkniętej negatywnymi skutkami pandemii.

Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedzieli w niedzielę, że są otwarci na wznowienie rozmów pomocowych na temat COVID-19 po tym, jak prezydent Donald Trump podjął działania wykonawcze w sprawie zasiłków dla bezrobotnych.

Jednocześnie inwestorzy obawiają się ponownego zaostrzenia napięć na linii USA-Chiny w związku z rozmowami handlowymi zaplanowanymi na 15 sierpnia, mimo że Waszyngton nałożył sankcje na wysokich rangą urzędników w Hongkongu i Chinach.

Każde załamanie rozmów przyniosłoby korzyści dolarowi i bezpiecznemu frankowi szwajcarskiemu kosztem japońskiego jena i walut surowców, takich jak dolar australijski czy kanadyjski.

Kurs EUR/USD powróci do 1,16 w nadchodzących tygodniach – Rabobank

W miarę narastania napięć między Chinami, a Stanami Zjednoczonymi oraz obaw przed drugą falą zachorowań w niektórych częściach Azji i Europy ekonomiści z Rabobanku są zdania, że ​​siła wyprzedaży dolara jest przesadzona. Spodziewają się cofnięcia kursu EUR/USD do strefy 1,16 w nadchodzących tygodniach.

Biorąc pod uwagę obawy związane z drugą falą koronawirusa i negatywne konsekwencje dla światowej gospodarki, oprócz rosnących napięć w Chinach, widzimy ryzyko, że niedawny pośpiech w wyprzedaży dolara może zostać szybko zahamowany – napisano w raporcie.

Światowe zapotrzebowanie na dolary niemal na pewno oznacza, że ​​będzie pośpiech, aby zabezpieczyć fundusze w USD w przypadku dalszego załamania zaufania na rynkach. W związku z tym w nadchodzących tygodniach spodziewamy się cofnięcia EUR/USD w kierunku 1,16 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here