Naga Markets

ODolar próbuje odrabiać straty względem euro. Rynek szuka nowego poziomu równowagisłabienie na dolarze po publikacji niższej inflacji PPI zostało już wymazane. Może to oznaczać zbliżające się przesilenie w ostatniej fali spadkowej dolara zainicjowanej po publikacji czwartkowej inflacji CPI.

Dolar próbuje przerwać wyprzedaż

Rynek może szukać nowego poziomu równowagi i zależnie od interpretacji wypowiedzi członków FED, którzy mogą odnosić się do ostatnich danych inflacyjnych i polityki FED, reagować ewentualnym odbiciem amerykańskiej waluty.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie sygnały przesilenia mamy chociażby na EURUSD. Dzisiaj szczyt wypadł przy 1,0478, ale notowania już wróciły do 1,04. Powrót w stronę 1,0360 i naruszenie tego dawnego oporu będzie sygnałem do większej korekty ruchu z ostatnich dni.

Wykres tygodniowy USDCHF
Wykres tygodniowy USDCHF

W przestrzeni G-10 najgorzej wypada dzisiaj frank, który minimalnie słabnie wobec dolara. Na tygodniowym układzie USDCHF widać, że zatrzymaliśmy się w ważnym obszarze wsparć.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Inflacja w Polsce szaleje! Trwa zamieszanie na rynku kryptowalut
Następny artykułWall Street nie kryje zdumienia. Warren Buffet inwestuje w półprzewodniki z Taiwanu!
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here