Naga MarketsDolar próbował odbicia. Czwartkowe kursy walut i uwaga skupiona na euro i funcieCzwartek przynosi mieszany bilans dla dolara, po nieznacznym podbiciu w środę wieczorem w ślad za schłodzeniem nastrojów na Wall Street na co wpłynęły doniesienia nt. tarć wokół pakietu fiskalnego – lider republikańskiej większości w Senacie zarzucił Demokratom, że nie chcą szukać konsensusu po tym, jak Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin zaproponował kompromisowe rozwiązania oparte na wcześniejszych ponadpartyjnych propozycjach. Pojawiły się też doniesienia o uwagach zgłaszanych przez władze stanowe.

Dolar w górę, kurs euro i funt pilnie obserwowane w Super Czwartek

To sprawiło, że szanse na szybkie przyjęcie ustaw otwierających kolejną rundę fiskalnego wsparcia oddaliły się, chociaż nadal jest to możliwe jeszcze przed Świętami (zwłaszcza, że propozycje Mnuchina mają namaszczenie od Trumpa).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze wczoraj wieczorem pogorszyły się nastroje wokół funta, a dzisiaj pozostaje on jedną z najsłabszych walut. Wpływ na to mają doniesienia o tym, że rozmowy “ostatniej szansy” pomiędzy premierem Borisem Johnsonem, a szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, nie przyniosły żadnych postępów.

Różnice stanowisk warunkujące przyszłe relacje handlowe nadal są duże, choć strony mają kontynuować negocjacje do niedzieli. Dzisiaj rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, gdzie m.in. sprawa Brexitu będzie jednym z kluczowych tematów. Politycy będą też dyskutować na temat budżetu UE i ruszającego od stycznia tzw. programu naprawczego, chociaż po doniesieniach, że Polska i Węgry mogą zrezygnować z veta, wątek szczytu UE schodzi na dalszy plan.

Kurs euro czeka na EBC. EUR/USD próbuje nieznacznie odbijać

Kluczowy punkt dzisiejszego kalendarza to posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Komunikat po posiedzeniu poznamy o godz. 13:45, a konferencja prasowa Christine Lagarde tradycyjnie rozpocznie się o godz. 14:30. Spodziewane są decyzje luzujące politykę monetarną – zwiększenie skali skupu aktywów i kolejna runda taniego finansowania dla banków, rynki wykluczają cięcie stóp procentowych.

Niemniej kluczowe będzie to, czy w komunikacie, lub na konferencji prasowej szefowej EBC, znajdą się odniesienia do wzrostów euro w ostatnich tygodniach. Po wczorajszym spadku poniżej 1,21, dzisiaj EURUSD próbuje nieznacznie odbijać. Niemniej w przypadku pojawienia się powyższych odniesień kontynuacja przeceny jest możliwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here