Naga MarketsKurs funta w kierunku 1,44 dol., frank ma tracić do euro, uważają analitycy INGKolejny skok inflacji w USA jest powszechnie oczekiwany w przyszłym tygodniu, ale może nie być wystarczający, aby rozbudzić oczekiwania dotyczące stóp, pozostawiając kurs dolara nadal podatnym na realnie ujemne stopy procentowe, twierdzą analitycy ING w najnowszych prognozach walutowych w rozpoczynającym się tygodniu. W pozostałych krajach gospodarek G10, waluty surowcowe mogą pozostać dobrze wspierane, podczas gdy wynik szkockich wyborów nie powinien mieć większych implikacji na kurs funta szterlinga.

  • ING utrzymuje bycze nastawienie względem GBP, AUD i NZD
  • Jeżeli chodzi o notowania CAD oraz CHF to zakłada co najmniej niewielką korektę spadkową

Kurs dolara: Dobrze zapowiadający się skok inflacji nie powinien być czynnikiem zmieniającym grę

 – Gwałtownie niższy od konsensusu odczyt kwietniowych non-farm payrolls spowodował dziś wyprzedaż dolara na całym rynku, ponieważ prawdopodobnie zmniejszył presję ze strony Fed na zmianę retoryki na mniej gołębią. Jednocześnie, brak danych nie był wystarczający, aby poważnie zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu, pozostawiając globalny sentyment do ryzyka na szerokim wsparciu, jako że akcje mogą nadal korzystać z niższych cen przez dłuższy czas – komentuje Francesco Pesole z ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Globalne wsparcie apetytu na ryzyko może nadal wywierać presję na dolara w tym tygodniu. Jeśli chodzi o dane, najważniejszym wydarzeniem tygodnia będzie kwietniowy raport o inflacji. ING spodziewa się, że główny wskaźnik CPI wyniesie 3,7% rok do roku. Skok inflacji jest w dużej mierze oczekiwany przez rynki i może nie spowodować dużej zmiany w oczekiwaniach co do stóp procentowych Fed, również ze względu na brak sygnałów, że Fed jest już gotowy do reakcji na wyższą inflację.

Podsumowując, narracja o ujemnej realnej stopie USD może pozostać nienaruszona i utrzymywać dolara w słabej kondycji. Kolejnym kluczowym wydarzeniem w USA będzie środowa aukcja 10-letnich papierów skarbowych o wartości 41 mld USD.

– Nasz zespół ds. stóp procentowych spodziewa się, że wkrótce dojdzie do kolejnej podwyżki obligacji skarbowych, ale dopóki rynek obligacji będzie odporny, dopóty będzie istniała dodatkowa przestrzeń dla niedźwiedziego trendu na dolarze, aby nabrać tempa. DXY może przetestować wsparcie na 90,00 – dodaje Pesole.

Kurs jena walczy z korelacjami. USD/JPY neutralnie w tym tygodniu

– Podczas gdy zdecydowany zwrot w dół dolara zepchnął dziś USD/JPY poniżej 109.00, jen był najmniejszym beneficjentem słabości dolara w tym tygodniu ze względu na odwrotną korelację z apetytem na ryzyko. W nadchodzącym tygodniu aukcja obligacji skarbowych i amerykański wskaźnik CPI sprawią, że inwestorzy skupią się na dynamice stóp procentowych, a krótkoterminowe perspektywy jena pozostaną silnie powiązane z rentownością amerykańskich obligacji – twierdzi Peter Krpata z ING.

Kontynuacja dobrej dynamiki na światowych rynkach akcji oraz ryzyko ponownego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji mogą sprawić, że jen na razie nie będzie w stanie wejść w stały trend aprecjacyjny. Pod względem danych, tydzień w Japonii będzie dość spokojny, a w centrum uwagi znajdą się jedynie dane handlowe za marzec. USD/JPY może pozostać w rejonie 108/109 przez większą część tygodnia.

Kurs funta: Uwagę zwracają ważne opory. GBP/USD z celem 1,44 w miesiąc

To powinien być spokojniejszy tydzień dla GBP po posiedzeniu BoE i wyborach w Szkocji. Ogłoszenie taperingu przez BoE miało umiarkowany wpływ na GBP, jako że redukcja tempa zakupów nie była zbyt agresywna. Wyniki wyborów w Szkocji mają ograniczony wpływ na GPW, ponieważ kolejne szkockie referendum niepodległościowe jest mało prawdopodobne w najbliższym czasie, a w najlepszym razie jest odległe o kilka lat.

invest

– Widzimy, jak GBP/USD wznosi się powyżej poziomu 1,4000 w przyszłym tygodniu (i uporczywie utrzymuje się powyżej tego poziomu tego lata), wspierany zarówno przez rosnące EUR/USD, jak i gwałtowne ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii – dodaje Krpata.

Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, głównym tematem tygodnia jest brytyjski PKB za I kw. (środa). Powinien on wynieść solidne 1,5% r/r, co jest znacznie “mniejszym złem” niż się obawiano, biorąc pod uwagę zakłócenia związane z Brexitem i ścisłą blokadę, gdyż aktywność w marcu była wysoka dzięki połączeniu powrotu szkół i dobrego miesiąca dla handlu detalicznego.

Powinno to jeszcze bardziej podkreślić perspektywy bardzo silnego ożywienia gospodarczego w II kw. i stanowić wsparcie dla funta. Obecne środowisko słabego USD po kwietniowym NFP jest wyraźnie korzystne dla GBP/USD.

Kurs dolara AUD: RBA nie jest czynnikiem zagrażającym w krótkim terminie

 – Bank Rezerw Australii na majowym posiedzeniu podtrzymał zdecydowanie gołębi ton, jednocześnie odkładając do lipca decyzję o ewentualnym przesunięciu docelowej wartości obligacji z kwietnia 2024 na listopad 2024. W sytuacji, gdy inflacja okazała się być nadal raczej stłumiona, rosnące ceny mieszkań były przez niektórych uważane za potencjalny czynnik sprzyjający mniej gołębiemu tonowi Banku. Wicegubernator Guy Debelle dał jednak do zrozumienia, że RBA nie przejmuje się tym czynnikiem, traktując go jako pożądany znak powrotu do normalności – wyjaśnia Pesole.

Wszystko to sugeruje, że dolar australijski na dłużej pozostanie najniżej oprocentowaną walutą surowcową, ale również, że prawdopodobnie na razie jest tylko miejsce na wzrost oczekiwań co do bardzo niskich stóp. Nie powinno to jednak nastąpić w najbliższym czasie, gdyż przed raportem o zatrudnieniu 20 maja nie ma żadnych kluczowych danych.

Zamiast tego w centrum uwagi pozostaną prawdopodobnie stosunki na linii Australia-Chiny, gdyż napięcia w tym zakresie nadal nie słabną. O ile Chiny nie podejmą działań odwetowych związanych z handlem, a ogłoszenie budżetu przez rząd australijski nie będzie stanowiło dodatkowego wsparcia, AUD powinien nadal być w stanie w pełni wykorzystać dobry apetyt na ryzyko, docierając w okolice 0,79.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed lublin | kryptowaluty kursy | funt brytyjski | wartość dolara | nasdaq index notowania |

Kurs dolara NZD: Krajowa gospodarka pozostaje silna, NZD/USD w kierunku 0,74 dol.

Dobry raport o zatrudnieniu w I kw. w Nowej Zelandii nadal umacnia raczej solidną historię gospodarki krajowej, która nadal stanowi pewne wsparcie dla NZD. Rynki nieuchronnie zaczynają zastanawiać się, jak długo Bank Rezerw Nowej Zelandii będzie w stanie utrzymać swój gołębi ton, biorąc pod uwagę poprawę danych i możemy rzeczywiście zacząć obserwować powrót oczekiwań na zacieśnienie.

– Kalendarz na przyszły tydzień w Nowej Zelandii jest bardzo skromny, skupiając się jedynie na przemówieniu przedbudżetowym ministra finansów Robertsona (budżet zostanie ogłoszony 20 maja) i niektórych danych z rynku mieszkaniowego. Te ostatnie będą coraz bardziej monitorowane po tym, jak kwietniowe dane z rynku nieruchomości pokazały, że działania rządu mające na celu ograniczenie bańki mieszkaniowej nie przyniosły jeszcze pożądanego efektu. NZD/USD powinien powrócić powyżej maksimów z końca kwietnia i być może zbliżyć się do poziomu 0,73 – prognozuje Krpata.

Kurs dolara CAD: Złe dane o zatrudnieniu nie są dużym zmartwieniem

Dolar kanadyjski cieszył się bardzo silnym tygodniem aż do dzisiaj, kiedy to zestaw raportów o zatrudnieniu w Ameryce Północnej sprawił, że CAD nie był w stanie wykorzystać słabości USD. Gospodarka kanadyjska odnotowała szerszy niż oczekiwano spadek zatrudnienia w kwietniu (na co wpływ miały świeże ograniczenia Covid-19), a rozczarowanie danymi z USA również nie było dobrą wiadomością dla silnie narażonej gospodarki kanadyjskiej.

– Mimo to, droga przed dolarem kanadyjskim nadal wygląda raczej jasno, nawet po ostatnim rajdzie. Rozbieżność w polityce Banku Kanady i Fedu będzie utrzymywać USD/CAD na niskim poziomie, podczas gdy szybsze wprowadzanie szczepionek w Kanadzie może nadal podsycać nadzieje na szybsze wyjście z obecnych ograniczeń i zrównoważyć negatywny wpływ pogarszających się danych – dodaje Pesole z ING.

Jedynym wydarzeniem w nadchodzącym tygodniu jest przemówienie gubernatora BoC Tiffa Macklema, chociaż możemy nie usłyszeć zbyt wielu zmian w retoryce tak blisko ostatniego posiedzenia BoC. CAD może pozostać wspierany przez globalne nastroje wspierające ryzyko.

Kurs franka: Korekcyjny rajd na CHF, prognozowany ruch EUR/CHF w kierunku 1,11

 – Nadal uważamy ruch na EUR/CHF za nieco dziwny. Być może EUR/CHF może pozostać irracjonalny dłużej niż niektórzy mogą pozostać wypłacalni, ale nadal uważamy, że: i) wiara w globalne ożywienie i ii) wiara w europejskie ożywienie oznacza, że nie ma potrzeby trzymania CHF i płacenia 75 pb – najbardziej ujemnej stopy na świecie. Zastanawiamy się, czy czynniki takie jak emisja kredytów hipotecznych w CHF lub nawet pewne delewarowanie banków inwestycyjnych w związku ze skandalem Archegos mogą odgrywać rolę we wspieraniu CHF – prognozuje Pesole

W nadchodzącym tygodniu ING nastawia się na więcej ryzyka – o ile wyższe CPI w USA lub słaba aukcja trafią na rynek skarbowy. A to powinno oznaczać powrót EUR/CHF do bardziej komfortowych poziomów powyżej 1,10.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here