Naga Markets

Dolar amerykański (USD) rozpoczął nowy tydzień po imponujących danych o zatrudnieniu w lipcu w USA z piątku. Amerykańskie rynki pieniężne wyceniają teraz około 125 pb dalszego zacieśniania polityki przez Fed, a następnie łagodniejsze stanowisko decydentów od przyszłego lata – teraz prawie zgodnie z poglądami analityków ING Banku. W ich ocenie, mocne dane o CPI w USA za lipiec w tym tygodniu mogą pokazać, że „greenback” będzie nadal notowany w pobliżu swoich maksimów. Jego indeks (DXY) oscyluje w poniedziałek w okolicach 106,40.

Kurs USD: Dolar utrzyma się w pobliżu szczytów – ING

Opublikowany w piątek jednoznacznie mocny raport o zatrudnieniu w USA w lipcu w niewielkim stopniu rozwiał obawy o recesję i uwiarygodnił zeszłotygodniowe stanowisko ze strony Fedu, że w kwestii zacieśnienia polityki pieniężnej to jeszcze nie koniec.Ceny na amerykańskich rynkach pieniężnych przewidują teraz kolejne 125 pb podwyżek Fed w tym roku (eksperci ING prognozują podwyżki o 50 pb, 50 pb i 25 pb we wrześniu, listopadzie i grudniu). Te same rynki pieniężne oczekują około 50 pb obniżek od lata 2023 r.

Obecna wycena jest zgodna z naszym zdaniem i być może zapoczątkować okres spokoju dla wycen Fed i dolara – napisano w raporcie.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Zdaniem ekspertów w tym tygodniu należy również skoncentrować się na zatwierdzeniu przez Senat tego, co obecnie nazywa się ustawą o redukcji inflacji – ustawodawstwa skupiającego się na obniżeniu cen leków na receptę i ukierunkowaniu wydatków na kryzys klimatyczny.

Plan wynoszący 437 miliardów dolarów jest daleki od pierwotnych planów 1-1,5 biliona dolarów w ramach ustawodawstwa Build Back Better, a zatem wydaje się mało prawdopodobne, aby był odczytywany jako jakikolwiek znaczący bodziec fiskalny.

XTB

Interesujące będzie jednak zobaczyć, czy nowe opodatkowanie odkupu akcji w przyszłym roku spowoduje wzrost skupu akcji w tym roku – potencjalnie wspierając amerykańskie akcje (i prawdopodobnie dolara) do końca roku – dodano.

Jednocześnie stratedzy spodziewają się, że indeks dolara DXY utrzyma się w pobliżu ostatnich maksimów na poziomie 107.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs forum | gpw datawalk | kurs usd online | kurs lewa nbp | Dolar nowozelandzki kurs | prognoza dolara | kurs kęty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here