Naga MarketsInwestorzy obawiają się, że luźna polityka monetarna Rezerwy Federalnej (Fed) w połączeniu z rosnącym deficytem budżetowym podważy zaufanie do dolara amerykańskiego. Niedawny spadek kursu USD w ciągu ostatniego roku zwiększył te obawy. Chociaż ekonomiści z Charles Schwab zgadzają się, że obecne zestawienie polityk może mieć nieprzewidziane konsekwencje, rola dolara jako dominującej waluty światowej wydaje się być bezpieczna. Indeks DXY wzrósł pod koniec tygodnia oscylując w piątek w okolicach 92,0.

  • Z biegiem lat użycie euro w transakcjach globalnych wzrosło, a użycie jena japońskiego było w dużej mierze stabilne
  • Analitycy nie oczekują skoordynowanych wysiłków Fed, aby osłabić wartość dolara
  • W czasach globalnego stresu USD zwykle rośnie

Kurs dolara: rola USD jako dominującej waluty światowej wydaje się bezpieczna – Charles Schwab

Z biegiem lat użycie euro w transakcjach globalnych wzrosło, użycie jena japońskiego było w dużej mierze stabilne, a rola renminbi nieznacznie wzrosła. Jednak żadna z tych walut nie wydaje się w najbliższym czasie wyprzeć dolara amerykańskiego, uważają eksperci z Charles Schwab.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż wierzymy, że rola dolara jako światowej waluty rezerwowej pozostanie nienaruszona w dającej się przewidzieć przyszłości, jego wartość będzie rosła i spadała wraz ze zmianami podstaw ekonomicznych – napisano w raporcie.

Nie oczekujemy skoordynowanych wysiłków Fed, aby osłabić wartość dolara. W rzeczywistości słabszy dolar jest ogólnie postrzegany jako pozytywny wpływ na globalny wzrost, ponieważ ułatwia warunki finansowania pożyczkobiorców – zwłaszcza w krajach rynków wschodzących – dodano.

W ocenie ekspertów dolar pozostaje bezpiecznym aktywem. W czasach globalnego stresu USD zwykle rośnie, ponieważ inwestorzy szukają dużego, płynnego i niezawodnego miejsca na lokowanie swoich pieniędzy. Kiedy pandemia wybuchła na początku 2020 r., dolar wzrósł do najwyższego poziomu od dziesięcioleci w porównaniu z szeroką gamą innych walut ze względu na globalny popyt.

Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin nowości | dow jons | wiadomości kryptowaluty | kursy walut w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here