Naga MarketsDlaczego kurs dolara (USD/PLN) słabnie mimo napięć USA-Chiny?Dolar pozostaje słaby na szerokim rynku osłabiając się do 4,00 złotych. Co było kluczowe w minionym tygodniu i co może wydarzyć się w przyszłym? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

Rynki finansowe ignorują ryzyko napięć na linii USA-Chiny

W chińskiej prasie pojawia się narracja mówiąca o konieczności pokojowego zjednoczenia, chociaż jeden z generałów nie wykluczył rozwiązania siłowego, jeżeli będzie taka konieczność. Tego typu „aspiracje” Pekinu nie są nowością, ale zwiększają tylko ryzyko eskalacji relacji z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Władze w Pekinie chcą mieć większą kontrolę nad tym co dzieje się na prowincji. Zaostrza to relacje amerykańsko-chińskie, wszystkie opcje są na stole. Rynki finansowe wychodzą wciąż z założenia, że w trakcie pandemii nikt nie będzie wznawiał istotnych tarć – powiedział analityk BOŚ.

W przestrzeni FX analityk zwrócił uwagę na piątkowe wybicie EURUSD ponad poziom 1,11, po tym jak wczoraj wieczorem zbliżyliśmy się do tego poziomu. Inwestorzy zdają się nie przejmować politycznymi trudnościami związanymi z programem pomocowym dla strefy euro (ryzyko długich negocjacji), kierując się bardziej przesłankami technicznymi – wybicie bariery 1,10.

Oporem są poziomy szczytów z końca marca (1,1143-46). Tymczasem USDPLN dotarł do poziomu 4,00 zł.  Poziom 4,10 jest w zasięgu kupujących – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here