Naga MarketsDolar pozostaje słaby. Kurs euro pokonuje poziom 1,20, a funt testuje 1,34Widoczne rano tendencje w stronę słabszego dolara, są podtrzymywane w ślad za utrzymującym się pozytywnym sentymentem wokół ryzykownych aktywów. Po południu indeks nowojorskiej giełdy S&P500 wybił maksimum z 9 listopada przy 3667 pkt., a EURUSD naruszył wrześniowy szczyt przy 1,2009.

Kurs euro ponownie melduje się powyżej poziomu 1,20 USD

Opublikowane dzisiaj listopadowe dane PMI i ISM dla przemysłu nie wpłynęły na rynkowe trendy – PMI był zbieżny z pierwszymi szacunkami na poziomie 56,7 pkt., co należy uznać za niezły wynik, a ISM wypadł nieco gorzej od prognoz na poziomie 58,0 pkt. schodząc do 57,5 pkt. (to jednak głównie wynik wyraźniejszego pogorszenia się subindeksu zatrudnienia, co nie powinno być dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę to, że mamy pandemię).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kolejne podejście pod 1,20 może zaowocowało wybiciem okolic wrześniowego szczytu przy 1,2009. To na ile będzie ono trwałe może zależeć od retoryki członków EBC – na razie rynek zdaje się mówić otwarte sprawdzam!

Funt również zyskuje na słabości dolara

Słabość dolara nie przekłada się zbytnio na notowania GBPUSD, który po rannym podejściu na 1,34, po raz kolejny zawrócił od tego oporu. Wydaje się, że życzeniowa narracja wokół umowy handlowej to za mało. Rynek wyraźnie oczekuje teraz twardych faktów.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here