Naga MarketsPoczątek rynkowego tygodnia ma dwóch bohaterów. Są to dolar australijski oraz turecka lira. USD generalnie pozostaje słaby EUR/USD zbliżył się do 1,1385. USD/JPY schodził do 107,30. EUR/PLN jest tuż nad 4,25.
  • Powtórzone wybory samorządowe w Stambule przyniosły wygraną kandydata opozycji. Ekrem Imamoglu uzyskał przewagę blisko 10 pkt proc., co sprawia, że najprawdopodobniej tym razem demokratyczne rozstrzygnięcie nie będzie kontestowane przez obóz prezydenta Erdogana. W rezultacie lira zyskuje dziś około 1,5 proc. Wymazywania premii za ryzyko polityczne spycha kurs w kierunku 5,72 i czerwcowych dołków.
  • AUD jest najsilniejszą z walut G-10 za sprawą wypowiedzi gubernatora RBA Lowe’a, który mówi o ograniczeniach efektywności dalszego luzowania polityki. W rezultacie AUD/USD podnosi się już piąty dzień z rzędu, wymazuje dwie trzecie czerwcowego załamania i jest przy 0,6960.
  • EUR/USD ma nadal 1,14 w zasięgu i rośnie dziś 0,1 proc. Najważniejsze waluty notują podobne umocnienie względem dolara.
  • Futures na S&P500 odrabia dziś skromną piątkową przecenę i jest przy 2955 pkt. Z kolei kontrakt na DAX minimalnie spada, ale utrzymuje się ponad wsparciem 12225 pkt. Płaska sesja na rynkach azjatyckich: ani Nikkei 225, ani Hang Seng, czy Shanghai Composite nie notują zmiany wartości większej niż 0,1 proc.
  • Na rynkach surowców należy odnotować, że kurs złota przekracza 1400 USD za uncję. Mocno drożeje również ropa: kurs brent walczy o powrót nad 65 USD za baryłkę a WTI flirtuje z 58 USD za baryłkę, co oznacza, że cena baryłki podskoczyła względem czerwcowych dołków o ponad 7 dolarów a modelowy zasięg podwójnego dołka został osiągnięty.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here