Naga MarketsDolar pozostaje głównym beneficjentem niepewności związanej z rozwojem wariantu DeltaNa początku bieżącego tygodnia kalendarz danych makroekonomicznych jest niemal pusty. Z tej przyczyny, na globalnych rynkach finansowych w centrum uwagi pozostają spekulacje na temat dalszych działań banków centralnych (z Rezerwą Federalną na czele), a także  pandemia, a przede wszystkim restrykcje związane z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

Dolar w centrum uwagi. Oczy inwestorów zwrócone są głównie na sytuację w Wielkiej Brytanii

Liczba osób zakażonych wariantem Delta rośnie na całym świecie, jednak poszczególne kraje mają zróżnicowane podejście do restrykcji. Te zaostrzane są przede wszystkim w krajach azjatyckich (m.in. w Korei Południowej) oraz w Australii (nowe restrykcje dotyczą m.in. miasta Sydney).Tymczasem oczy inwestorów zwrócone są głównie na sytuację w Wielkiej Brytanii, gdzie podejście do nowego wariantu pandemii wygląda zupełnie inaczej. Władze brytyjskie utrzymują poluzowane restrykcje, co wywołuje mieszankę emocji: od ulgi związanej z przynajmniej krótkotrwałym „powrotem do normalności” do obaw dotyczących możliwych skutków braku istotnych obostrzeń.

Na rynkach walutowych głównym beneficjentem niepewności związanej z rozwojem wariantu Delta pozostaje amerykański dolar. Waluta Stanów Zjednoczonych jest uznawana za tzw. bezpieczną przystań dla wielu inwestorów. Dodatkowo, wzrostom wartości USD sprzyjają spekulacje na temat możliwego rychłego rozpoczęcia procesu taperingu przez Fed.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy bitcoin | biomed lublin akcje | lpp kurs | pko notowania | pgnig akcje notowania | notowania wig20 | waluty online forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here