Naga MarketsKurs dolara wzrasta powyżej 4,20 zł. Dlaczego kurs euro pozostaje słaby?Dlaczego amerykańska waluta znów jest beneficjentem wzrostu ryzyka? Co z euro i czy to globalne problemy, czy bardziej regionalne (Włochy) będą teraz głównym paliwem do zmian? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dolar pozostaje atrakcyjny dla inwestorów
  • Wraca wątek amerykańsko-chiński
  • Rynki akcyjne wyceniają optymistyczny scenariusz

Dolar amerykański zyskuje w czasach pandemii

Para walutowa USDPLN przebiła dziś okrągły poziom 4,20 zł i systematycznie zmierza w kierunku północnym. Co dalej z dolarem amerykańskim? W ocenie eksperta głównymi czynnikami wpływającymi na siłę USD jest:

  • Kwestia Włoch i kontekst strefy euro;

Włoski rynek długu pozostaje jednym z głównych problemów UE. Trybunał Konstytucyjny w Niemczech orzekł, że EBC musi wytłumaczyć zasadność działalności podejmowanej na rynku długu w ramach programu QE. To zwiększa ryzyko niewystarczającej pomocy w przypadku wystąpienia głębszego kryzysu we Włoszech – powiedział analityk BOŚ.

  • Konflikt na linii USA-Chiny;

Wraca wątek amerykańsko-chiński i wzajemne oskarżenia o wyprodukowanie wirusa. Oskarżenia mogą iść w stronę masowych uchybień po stronie Chin w pierwszych tygodniach pandemii np. że nie poinformowali ludności czy świata o zaistniałym problemie. Jest to niewątpliwie element kampanii wyborczej Donalda Trumpa – dodał.

Na japońskiej wyspie zbyt wczesne odmrożenie gospodarki przywróciło skalę zachorowań. Rynki zakładają optymistyczny scenariusz, a w przypadku komplikacji może to doprowadzić do sporego zaskoczenia na indeksach giełdowych. Powinien na tym skorzystać dolar amerykański – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here