Naga MarketsPolski złoty traci we wtorek na rynku walutowym. Co z kursem dolara, franka, funta i euro? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Większa nerwowość na rynkach akcji, chociaż Wall Street ostatecznie zamknęła się wczoraj na niewielkich plusach
  • Powell będzie zapewniać, że bank centralny zrobi wszystko, co uzna za konieczne
  • W gronie najsłabszych walut są dzisiaj waluty Antypodów, korony skandynawskie oraz funt

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – to tylko korekta?

We wtorek rano dolar pozostaje nieznacznie mocniejszy na szerokim rynku po ruchu, który został zainicjowany jeszcze wczoraj po południu. Powodem jest większa nerwowość na rynkach akcji, chociaż Wall Street ostatecznie zamknęła się wczoraj na niewielkich plusach. Niemniej giełdy w Azji wypadły gorzej, co ustawiło też niższe otwarcie w Europie.

W krótkim okresie jutro mamy posiedzenie FED i znów prezes Jerome Powell będzie musiał robić za “rynkowego psychologa” i zapewniać, że bank centralny zrobi wszystko, co uzna za konieczne – co jednocześnie będzie potwierdzać przekaz sprzed kilku dni, że jest stanowczo zbyt wcześnie, aby w ogóle myśleć o dyskusji nt. ograniczania skali instrumentarium FED.

Takiej narracji zdaje się oczekiwać rynek amerykańskich treasuries – rentowności 10-letnich obligacji spadły dzisiaj do 1,04 proc. i są na dobrej drodze do testowania bariery 1,00 proc. To może tonować perspektywy dalszego umocnienia dolara, a jeżeli powróci apetyt na ryzyko na rynki, to dawać mocne argumenty za jego ponownym osłabieniem – oznajmił ekspert BOŚ.

W gronie najsłabszych walut są dzisiaj waluty Antypodów, korony skandynawskie, oraz funt, chociaż zmiany nie są nazbyt duże. Może to sugerować wygaszanie trybu risk-off. W przypadku brytyjskiej waluty uwagę zwracają opublikowane dzisiaj rano dane z brytyjskiego rynku pracy, które nie wypadają szczególnie źle.

To może pozwolić GBPUSD na odbicie po przetestowaniu linii trendu wzrostowego przy 1,3610. Stabilne pozostaje euro, chociaż agencje donoszą, że dzisiaj premier Włoch ma poinformować o swojej rezygnacji. Niemniej Conte nie myśli o nowych wyborach, tylko przebudowie gabinetu – dodał.

Po wczorajszym odbiciu od rejonu oporów przy 1,2176, dzisiaj spadek kursu EURUSD jest kontynuowany, ale jego dynamika nie jest szczególnie duża. Teoretycznie na rynku znów mówi się o sytuacji politycznej we Włoszech, ale dopóki nie przerodzi się ona w realną perspektywę przedterminowych wyborów, to wydaje się, że będzie ona z czasem coraz bardziej ignorowanym wątkiem.

Tym samym kluczem dla przyszłości EURUSD w krótkim terminie będą teraz oczekiwania wobec jutrzejszego posiedzenia FED, oraz to, czy Wall Street będzie potrafiła wymazać niekorzystne wrażenie po wczorajszym, popołudniowym tąpnięciu notowań – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomości | kurs dolara amerykańskiego | notowania giełdowe lotos | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here