Naga MarketsDolar nadal jest najmocniejszą walutą, zyskując dzisiaj na szerokim rynku. To nie tylko wynik pokrywania krótkich pozycji w USD na fali rosnącego globalnego ryzyka, ale i też problemów lokalnych walut. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Risk-off to wypadkowa obaw o przywracanie rygorystycznych obostrzeń
  • Zeznania szefa FED w Kongresie nie dały nowego paliwa rynkom
  • Nadal pogarszają się relacje USA z Chinami
  • Poziom 3,96 zł na parze USD/PLN wydaje się być na celowniku byków

Rosną napięcia na linii USA-Chiny. Trump po raz kolejny oskarża Państwo Środka

Risk-off to wypadkowa obaw o przywracanie rygorystycznych obostrzeń w celu powstrzymania pandemii COVID-19, która w ostatnich dniach wyraźnie przyspieszyła, ale i też obaw związanych z relacjami USA-Chiny, czy też ryzykiem politycznym związanym z listopadowymi wyborami prezydenckimi.

Wprawdzie Wall Street wczoraj nie spadła (S&P500 zamknął się wokół 3300 pkt.), chociaż zeznania szefa FED w Kongresie nie dały nowego paliwa rynkom. Dobrze zachowywał się rynek w Australii za sprawą rosnących oczekiwań na luzowanie polityki przez RBA, po tym jak dzień wcześniej zastępca szefa banku centralnego nie wykluczył różnych scenariuszy – to też sprawia, że AUD jest dzisiaj najsłabszą walutą w zestawieniach G-10 – oznajmił ekspert BOŚ.

Nadal pogarszają się relacje USA z Chinami. Trump po raz kolejny obarczył wczoraj Chiny odpowiedzialnością za wypuszczenie COVID-19 w świat, a Kongres zaakceptował ustawę zakazującą importu produktów, które mogły zostać wytworzone przy naruszeniu norm kodeksu pracy, co może dotykać region Xinjiang. W tle mamy nadal przepychanki wokół TikToka, WeChata, oraz chińską czarną listę amerykańskich firm.

W Europie niepokój budzą słowa brytyjskich oficjeli (Raab), którzy dali do zrozumienia, że nie można zupełnie wykluczyć powrotu wiosennego lockdownu, jeżeli sytuacja pandemiczna będzie się pogarszać.

To nie ciąży aż tak na funcie, który wczoraj został wsparty przez słowa szefa BOE, który wykluczył scenariusz ujemnych stóp procentowych już w listopadzie, a później zapowiedzi kanclerza skarbu Sunaka o gotowości do wdrożenia kolejnego pakietu osłonowego dla biznesu – podkreślił.

Notowania EURUSD jeszcze wczoraj naruszyły kluczowe wsparcie przy 1,1695-1,1715 i nad ranem zeszły do 1,1675. W średnioterminowym układzie połamanie 1,17 to sygnał do zejścia w rejon 1,1421-1,1492 (szczyty z marca i czerwca b.r.). Negatywne sygnały nadal wysyła dzienny oscylator RSI9. Pretekstem do dalszych spadków EURUSD może być scenariusz pogorszenia się sytuacji na Wall Street w kolejnych dniach – dodał.

USD/PLN respektuje wzrostową linię trendu. Poziom 3,96 zł wydaje się być na celowniku byków. Scenariusz jest wspierany spadkami na EUR/USD. EUR/PLN przebił na chwilę poziom 4,50 zł, co zostało szybko skontrowane przez sprzedających. Scenariusz wzrostowy może się sprawdzić i na jesień kurs może maszerować w kierunku podwójnego szczytu na poziomie 4,63 zł – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDeFi to nowe ICO? Tak uważa Tone Vays
Następny artykułCzy kurs dolara rusza do korekty? Co dalej z EUR/USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here